Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

50. Balkan Yelken Şampiyonası kapanış töreni ile sona erdi

50. Balkan Yelken Şampiyonası kapanış töreni ile sona erdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Yelken Federasyonu, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nün işbirliğinde 05-10 Eylül 2017 tarihleri arasında 8 ülkeden 204 sporcunun katılımıyla Tekirdağ Süleymanpaşa’da gerçekleştirilen 50. Balkan Yelken Şampiyonası düzenlenen kapanış töreni ile sona erdi. KATKI VEREN KURUMLAR ŞİLT İLE ONURLANDIRILDI Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’ni temsilen Süleymanpaşa Belediye...

Haberin Tarihi: 10 Eylül 2017 - Okunma Sayısı:134 defa okundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Yelken Federasyonu, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’nün işbirliğinde 05-10 Eylül 2017 tarihleri arasında 8 ülkeden 204 sporcunun katılımıyla Tekirdağ Süleymanpaşa’da gerçekleştirilen 50. Balkan Yelken Şampiyonası düzenlenen kapanış töreni ile sona erdi.

yelken-kapanis-1 yelken-kapanis-5

KATKI VEREN KURUMLAR ŞİLT İLE ONURLANDIRILDI

yelken-kapanis-4Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’ni temsilen Süleymanpaşa Belediye Başkan Vekili İlhan İmrak ve Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Gülferah Güral’ın katıldığı kapanış töreni organizasyonun gerçekleşmesinde katkısı bulunan kurumların şiltle onurlandırılmasıyla başlarken Süleymanpaşa Belediyesi adına İlhan İmrak Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak’tan şilti aldı.

BAŞARILI OLAN SPORCULAR KUPALARINI ÜLKELERİNİN ULUSAL MARŞLARI EŞLİĞİNDE KALDIRDI

Şampiyonaya katılan ülkelerden Bulgaristan Yelken Federasyonu adına Lyubena Nacheva, Karadağ Yelken Federasyonu adına Aleksandra Janicic, Romanya Yelken Federasyonu adına Dan Mitici, Sırbistan Yelken Federasyonu adına Svetislav Sviracevic, Yunanistan Yelken Federasyonu adına Adamopoulos Telis, Türkiye Yelken Federasyonu adına Özlem Akdurak, İtalya Yelken Federasyonu adına Gül Yılmaz Ruppi, Almanya Yelken Federasyonu adına Gerard Demleitner, yarışlarda görevli parkur hakemleri ve jüri üyelerinin de şilt ile onurlandırıldığı gecenin finalinde şampiyonada başarılı olan ülkeler ve sporcular kupalarını ülkelerinin ulusal marşları eşliğinde kaldırdılar.

yelken-kapanis-8 yelken-kapanis-9

10 KATEGORİDE ÖDÜLLER DAĞITILDI

yelken-kapanis-10 yelken-kapanis-11

Bulgaristan, Romanya, Yunanistan, Sırbistan, Karadağ, Türkiye, Almanya ve İtalya’dan Optimist sınıfında 97, Laser 4.7 sınıfında 46, Laser Radial sınıfında 23, Laser Standart sınıfında 12, 420 sınıfında 13 teknenin ve toplamda 204 sporcunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonda 10 kategoride ödüller dağıtıldı.

ZÜLAL ALEV ERKAN İLE TEKİRDAĞ BALKAN ŞAMPİYONLUĞU GURURUNU YAŞADI

yelken-kapanis-15 yelken-kapanis-22

Türkiye’nin 4 Yunanistan’ın 6 şampiyonlukla damgasını vurduğu 50. Balkan Yelken Şampiyonası’nda Tekirdağ’dan milli takıma davet edilen 3 isimden biri olan Zülal Alev Erkan, Laser 4.7 Kızlar kategorisinde tüm rakiplerini geride bırakarak Balkan Şampiyonluğuna adını yazdırdı.

Şampiyonluk sonrası sevinç gözyaşları döken Zülal Alev Erkan, ay yıldızlı bayrağımızı zirveye çıkarıp milli marşımızı okutarak hem Tekirdağ’ın hem de milli takımın gururu oldu.

    1. Balkan Yelken Şampiyonası’nda dereceye giren sporculara ödülleri protokol üyeleri tarafından verilirken 50. Balkan Yelken Şampiyonası kürsüsü şu şekilde oluştu:

  1. BALKAN YELKEN ŞAMPİYONASI 420 ERKEKLER KATEGORİSİ

1) Rasim Yaşar – Kaan Parlas/Türkiye

2) Arvanitis Aggelos – Kavakaris Theofanis/Yunanistan

3) Pappas Visarion – Drosos George/Yunanistan

  1. BALKAN YELKEN ŞAMPİYONASI LASER KATEGORİSİ

1) Paradmitriov Dimitris/Yunanistan

2) Karadimas Marios/Yunanistan

3) Leonidas Alygkakis/Yunanistan

  1. BALKAN YELKEN ŞAMPİYONASI LASER RADİAL ERKEKLER KATEGORİSİ

1) Yılkan Timurşah/Türkiye

2) Alp Baltalı/Türkiye

3) Lyuben Tenekedzhiev/Bulgaristan

  1. BALKAN YELKEN ŞAMPİYONASI LASER RADIAL BAYANLAR KATEGORİSİ

1) Fakidi Athanasia/Yunanistan

2) Provele.Giou Amalia/Yunanistan

3) İlayda Veziroğlu/Türkiye

  1. BALKAN YELKEN ŞAMPİYONASI LASER 4.7 ERKEKLER KATEGORİSİ

1) Monos Almilios/Yunanistan

2) Margapiditiss Pavlos/Yunanistan

3) Kerkovlas Dikaios/Yunanistan

  1. BALKAN YELKEN ŞAMPİYONASI LASER 4.7 KIZLAR KATEGORİSİ

1) ZÜLAL ALEV ERKAN/TÜRKİYE

2) Moiranaiou Kontina/Yunanistan

3) Nikolaov Anna/Yunanistan

  1. BALKAN YELKEN ŞAMPİYONASI OPTİMİST ERKEKLER KATEGORİSİ

1) Christos Mouzakis/Yunanistan

2) Iakovos Dedes Ntentopoulos/Yunanistan

3) Patroklos Mandilaris/Yunanistan

  1. BALKAN YELKEN ŞAMPİYONASI OPTİMİST KIZLAR KATEGORİSİ

1) Dimitra Vartholomaioy/Yunanistan

2) Galini Kalaitzoglidou/Yunanistan

3) Olga Pardali/Yunanistan

  1. BALKAN YELKEN ŞAMPİYONASI OPTİMİST JUNIOR ERKEKLER KATEGORİSİ

1) Dimitris Sourlatzis/Yunanistan

2) Nikos Sourlatzis/Yunanistan

3) Dimitris Mpitros/Yunanistan

  1. BALKAN YELKEN ŞAMPİYONASI OPTİMİST JUNIOR KIZLAR KATEGORİSİ

1) Firdevs Yeğin/Türkiye

2) Aleksandra Vujosevic/Sırbistan

3) Bilgenur Yazıcı/Türkiye

Bir Yorum Yazın

*

Arşiv

Reklam Alanı