Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

GÜRKAN, 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

GÜRKAN, 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Haber ve bilgi akışını sağlamak adına günün her anında yılmadan, gece gündüz, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde hangi şartlarda olursa olsun görevini başarıyla yerine getirmeye çalışan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, başarılarının devamını dilerim” dedi. 10 Ocak 1961’de gazetecilerin durumlarını iyileştiren 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesiyle ilan edilen...

Haberin Tarihi: 9 Ocak 2017 - Okunma Sayısı:1318 defa okundu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Haber ve bilgi akışını sağlamak adına günün her anında yılmadan, gece gündüz, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde hangi şartlarda olursa olsun görevini başarıyla yerine getirmeye çalışan tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, başarılarının devamını dilerim” dedi.

img_250510 Ocak 1961’de gazetecilerin durumlarını iyileştiren 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesiyle ilan edilen Çalışan Gazeteciler Bayramının, günümüzde Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlandığını belirten Gürkan, tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu söyledi.

Gazetecilerin halkı bilgilendirmek için büyük bir mücadele verdiğine değinen Gürkan, “Tüm basın emekçilerine ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışından taviz vermeksizin görevlerini yerine getirdikleri için teşekkür ediyorum. Özgür basın Cumhuriyet’in ve demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından ve temel taşlarından biridir. ” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

*

Arşiv

Reklam Alanı