Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
HESABIM
Üye Ol

Köşe Yazısı

 • Ahmet AK

  Ahmet AK aak@kesanpostasi.com

  Gönüllülük

         Ahmet AK   0 533 3423055 ahmet.ak.315080@facebook.com   Keşan Önder’de pazartesi günlerinin değişmez ikinci sayfa yazarı Hüseyin Erkan öğretmenin her hafta keyifle okunan yazılarına, artık (ondergazetesi.com.tr) sayfalarından da erişilebiliyor. Feyzullah Aktan başta olmak üzere Hüseyin Erkan ile ÖNDER’in diğer yazarları Nedim Menekşe, Necdet Tezcan, Mehmet Uslu, Hilmi Dinçer, Ertuğrul Taylan, Arzu Kök,... Yazının Devamını Oku..

 • Alpcan Demir

  Alpcan DEMİR gencyazar@kesanpostasi.com

  Türkiye’nin Gerçeğini Anlatan Bir Mektup…

   Alpcan DEMİR ademir@kesanpostasi.com Geçenlerde Sosyal Medyada denk geldiğim yurt dışına taşınacak Türk bir çiftin Türkiyeyi anlatan mektubu. Şimdi bunu sizlerle paylaşıyorum. Bence çok güzel açıklamışlar ve bir çok insanın duygularına tercüman olmuşlar. Biz eski Türkiye’nin insanları, yeni Türkiye’yi terk ediyoruz. “Biz gidiyoruz. Artık tanınmaz halde olan, doğduğumuz bu topraklardan, doyacağımız topraklara göç ediyoruz. Gezi zamanı... Yazının Devamını Oku..

 • Bekir COŞKUN

  Bekir COŞKUN bcoskun@kesanpostasi.com

  Keşanlı veteranlar

  Bekir COŞKUN bcoskun@kesanpostasi.com       Değerli futbol severler; Kendimde bir veteran olarak daha önceki yazılarımda da Keşan’ın veteranları olarak bir yazım vardı; okuyucularım bilir. Geçen sene pek başarılı olamayan Keşan’ın veteranları bu sene Trakya Veteranlar Ligine son hızla hazırlanmaya başlamıştır. 28 AĞUSTOS 2013 Çarşamba günü Tekirdağ’da yapılan Trakya Veteranlar Ligi Toplantısına Keşan Veteranlar futbol... Yazının Devamını Oku..

 • Binali KARTAL

  Binali KARTAL bkartal@kesanpostasi.com

  BEŞİKTAŞ FENER !

         Binali KARTAL bkartal@kesanpostasi.com Sahalarda kendini beğenmiş, züppe para çuvallarının değil de formasına aşık efsane adamların top oynadığı yıllarda… Maç kaybettiği zaman kendi cukkasının düşeceğini değil, taraftarının yüzüne nasıl bakacağını düşünen futbolcular yaşarmış… Futbolun masada değil sahada oynandığı o dönemlerde… Hem sahada, hem de saha dışında hak yemek ayıp sayılırmış… Hakemi kandırıp faul... Yazının Devamını Oku..

 • Bülent SAYLAM

  Bülent SAYLAM bsaylam@kesanpostasi.com

  Bu çocuklar da okuyabilsin

    Bülent SAYLAM bsaylam@kesanpostasi.com     2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılı 19 Eylül 2016 Pazartesi günü tüm yurtta büyük umutlarla başladı. Veliler okul öncesi çocuklarının eksiklerini tamamlarken bir yandan da Milli Eğitim Bakanlığı eğitim öğretim vereceği alan ile ilgili eksiklerini tamamladı. Veliler, ne kadar çocuklarının eksikliklerini tamamlarken özen gösterdiyse eğitim öğretim ile ilgili makamlar da... Yazının Devamını Oku..

 • Bülent TÜRKER

  Bülent TÜRKER bulent@kesanpostasi.com

  Hollanda-Türkiye Gerginliği…

          Bülent TÜRKER   bturker@kesanpostasi.com   Sevgili okurlarım sizlere Hollanda’nı Roterdam Şehri’nde Türk ve Hollandalı siyasetçiler arasında yaşanan gerginli ve iki ülke arasının açılmasına sebep olan olayla ilgili olarak Amsterdam’da yaşayan Faruk Akınbingöl’ün yazısını sizler için paylaşıyorum. İşte bu yazı… Hollanda’da yaşayan Hollandalı bir Türk olarak Hollanda ve Türk basınını takip ederek son... Yazının Devamını Oku..

 • Büşra KAPLAN

  Büşra KAPLAN bkaplan@kesanpostasi.com

  Merhaba Sevgili Okuyucu

    Büşra KAPLAN bkaplan@kesanpostasi.com    Uzun süredir satırlarımda kalbine dokunamıyorum,farkındayım… Özürlerimi diliyorum binlerce kez. Ancak nedenlerim vardı, duyacaksın yakında. Masal´da… Şimdi yeniden aldım kalemimi elime. Sadece bir özlem,bir aşk,bir nefret ya da içine kapanışlıklar değildir yaşam… İnsanız bilirsin. Farklı yerlerde,farklı duyguları yaşarız. Şehir özlemleri, anne huzuru,gidip gelme zorlukları, tanımlanamamışlıklar, bir çok duygu gelip geçişi, boş... Yazının Devamını Oku..

 • Erdal AKSOY

  Erdal AKSOY eaksoy@kesanpostasi.com

  SİYASET

        Erdal AKSOY eaksoy@kesanpostasi.com     Siyasette, dünya siyasetinden anlaşılamayacak kadar farklı, anlayışlarından fersah fersah uzaktayız. Bizimkilerin kendilerine has usulleri, kuralları, yöntemleri var. Her siyasi patinin tüzüğü var. Okuyanı, riayet edeni var mı? Yok. Kuruluş amaçları çok iyi dikte edilmiş. Kişilere özel hizmet ettiği, ettirildiği hususunda şikâyet var mı? Var. Ancak birileri mağdur... Yazının Devamını Oku..

 • Erdogan Demir

  Erdoğan Demir erdodandemir@kesanpostasi.com

  Gözlemciye Çirkin Davranış…

          Erdoğan DEMİR edemir@kesanpostasi.com   9 Nisan 2017 Pazar günü Keşan Belediyesi Atatürk Stadı’nda oynanan karşılaşmada yaşanan bir olay spor kamuoyuna Keşan adına bir utanç olarak geçti. Keşanspor 1959- Saraçhanespor maçını şeref tribününden izleyen Keşan’ın marka takımı ve kapatılmaya çalışılan Keşanspor’un Marka Başkanı(!)  ve Keşanspor 1959 Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çelik’in... Yazının Devamını Oku..

 • Ergun OSKAY

  Ergun OSKAY eoksay@kesanpostasi.com

  Patara ( Gelemiş Köyü )…

  Uzun Yol Tur Bisikletçisi        Ergun OSKAY eoskay@kesanpostasi.com Fethiye ve Saklı Kent ‘de iki gün çok güzel geçti. Burada ki köyleri ve yakın yerleri gezme fırsatını buldum. Yöre halkı ile sohbetlerde bulundum, bilgi alış verişlerinde bulundum. Tarihi ve antik yerleri gördüm. Fethiye’ den ayrılma zamanım gelmişti. Sabah erkenden kalkıp kahvaltımı ettikten sonra saat... Yazının Devamını Oku..

 • Erhan İMAMOĞLU

  Erhan İMAMOĞLU eimamoglu@kesanpostasi.com

  “GEÇMİŞİN MUHASEBESİNİ YAPARAK SANDIK BAŞINA GİDELİM”

        21 Eylül de yeni bir dönemin başlangıcı için 20 Eylül, pazar günü sandık başına gidiyoruz. 20 Eylül’de yapılacak milletvekili seçimleri öncesinde Batı Trakya Türk seçmeni olarak bilinçli bir şekilde Kime? Neden? oy kullanacağımızı idrak ederek gitmeli bunun yanında da siyasilerin oy avcılığı için kullandığı üsluba dikkat etmeleri gerekli!!! Yıllardır ülkede ekonomik krizle... Yazının Devamını Oku..

 • Ferit Ömeroğlu

  Ferit Ömeroğlu fomeroglu@kesanpostasi.com

  Kadıköy Sahilinden O Ses Türkiye’ye

  Ferit ÖMEROĞLU omeroglu@kesanpostasi.com Aslında her şey enerji, heyecan, adrenalin ve spontanlığa alışılmış olmayı farklı boyutta yaşamaktan ibaret.. Bir de üstüne insan kendi yapısı gibi çalışma arkadaşları bulunca ortaya çok farklı, çok spesifik bir sistem çıkabiliyor. Sistem dediğime bakmayın, en büyük sistem ; sistemsizlik aslında.. Dün saat 16.00 civarı.. Soğuk bir kış döneminde güneşin kendini hissettirdiği... Yazının Devamını Oku..

 • Fethi AKAR

  Fethi AKAR fakar@kesanpostasi.com

  O helikopteri Kılıçdaroğlu düşürmüş olabilir

            Fethi AKAR fakar@kesanpostasi.com     Şehitler, Orman yangınları, Zamlar, Aşırı vergiler, Yolsuzluklar, Hırsızlıklar, Yalanlar, AB’ye girememe, Altılı Ganyanda 5’te kalanlar, Canlı bombalar, Maden kazaları, Elektrik kesintileri, Ekmek içinden çıkan taş, Daha niceleri…          *** Türkiye’deki bütün olumsuzlukların sorumlusu ! CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çelengi yine tacize uğradı.          ***... Yazının Devamını Oku..

 • Gülseren ŞENYÜZLÜ

  Gülseren ŞENYÜZLÜ gsenyuz@kesanpostasi.com

  Başarısız mı dedin, arttıralım o zaman

  GÜLSEREN ŞENYÜZLÜ gsenyuzlu@kesanpostasi.com         Bir çocuğun duası: ‘’Sevgili Tanrı, babama kalsa hayatta en güzel günler çocuklukmuş. Sürekli okula gidip ders yapmanın, televizyonda hiçbir şey seyredememenin neresi güzel? Ne olur, bunu babama anlatır mısın?   Sanıyorum bu dua yabancı gelmedi. Bir zamanlar hepimiz böyle düşündük. Ders çalışmak omuzlarımızda bir yüktü. Şimdi meslek sahibiyiz.... Yazının Devamını Oku..

 • Halil İYNELİ

  Halil İYNELİ hiyneli@kesanpostasi.com

  YUSUF GİBİ

          Halil İYNELİ  hiyneli@kesanpostasi.com Yusuf misali Züleyha hüsnünü. Misafir edeli yüreğimize, Sevdamız yetim,imkansız ve yalnız, Mutluluğumuzu ödünç vereli,haketmeyenlere. Dudaklarımızda acı bir gülümseme.        Yolları çoktan tüketmişiz ömrümüz gibi,        Gemileri ateşe vermişiz nice zamandır.        Allı pullu düşlerimiz başaklar gibi sararırken,        Yüreğimizin zindanlarında feryatlarımız,... Yazının Devamını Oku..

 • Hasan ÖZKAN

  Hasan ÖZKAN hozkan@kesanpostasi.com

  KANMA DOSTUM SAKIN ALDANMA

     Hasan ÖZKAN (Şık Hasan) hozkan@kesanpostasi.com     KANMA DOSTUM SAKIN ALDANMA Kanma dostum sakın aldanma… Burası yalan dünya!!! Ömrünü çarkında boşa çevirir Baharın birden kış olur Aldanırsın Kalbine bir sevgi ateş damlatır O sevginin peşinden koşturur Yorulursun Kırılır kanadın yerinden kalkamazsın Kanma dostum! Sakın aldanma Kimseler anlamaz olur halinden Tertemiz kalbini küle çevirir Yanarsın... Yazının Devamını Oku..

 • Kemalettin DİRİK

  Kemalettin DİRİK kdirik@kesanpostasi.com

  İstanbul TÜFAD İftar Yemeği…

    Kemalettin DİRİK kdirik@kesanpostasi.com TÜFAD geleneksel iftar yemeği antrenörlerin aile ve yakınları , eski hakemlerin katılımı ile 1453 Topkapı Sosyal tesislerinde gerçekleştirildi.       Sevgili antrenörlerimiz bir yılda birde olsa bu mübarek ayda bir araya gelip fikir alış verişi ve hasret giderme olanağını buldular. Ancak  camilerde imamların dediği gibi, ‘cumadan cumaya ,bayramdan bayrama  sizi görmek yetmez,sizi... Yazının Devamını Oku..

 • Levent Saray

  Levent SARAY lsaray@kesanpostasi.com

  VAR GİT YOLUNA !

    Levent Saray lsaray@kesanpostasi.com     ‘İnsan’ın değeri yoksa dünyanda, Yaşam boyu sahip çıkmazsan ona, Ne diyeyim ki senin ‘sağ’ına, ‘sol’una, Senden değilim, var git yoluna.. Sesin çıkmazsa teröre, soyguna, talana, Duruşun yoksa insanlığa saldırana, Umurunda değilse ‘niçin geldiğin dünyaya’, Senden değilim, var git yoluna… Irkçılık, ümmetçilik yapacaksan bana, Sıfattan uzaklaşıp, dönmezsen ‘insan’a, Biat ile ihanet... Yazının Devamını Oku..

 • Melis Sıla BERBER

  Melis Sıla BERBER msberber@kesanpostasi.com

  BİRAZ  İSYAN BİRAZ ENGEL TANIMAMAZLIK

      Melis Sıla BERBER msberber@kesanpostasi.com   Aylar geçti…Bu yazıyı kaleme almak için hazır olmayı çok bekledim hala hazır mıyım bilmiyorum.Ama onurlandırmam gereken ufak bi kahraman , yüreği kocaman bi adam var.Kısacası içimi kemirmesi biraz olsun hafiflesin diye yapmalıyım dedim ve başladım. Size bu yazıyı okuduğunuz zaman yapmaMAnız gereken  bi kaç şeyi yazmakla başlayayım önce;... Yazının Devamını Oku..

 • Meral FİLİZ

  Meral FİLİZ mfiliz@kesanpostasi.com

  Anneme

       Meral FİLİZ mfiliz@kesanpostasi E-mail: merlinmf@hotmail.com Facebook: Meral Ateş F Twitter : @HayvanLilith     Bir annesi olmalı insanın.. Bir seveni, merak edeni Biraz geciktiğinde merak edip arayanı Nerede olduğunu soranı Bunun için telefonun kulaklığı hep bir kulağımda olurdu Şimdi saatlerce sokakta dolaşsam Düşsem kalsam bir yerlerde O telefon çalmaz oldu Odalara kapansam Başımı... Yazının Devamını Oku..

 • Muhsin DURUCAN

  Muhsin DURUCAN mdurucan@kesanpostasi.com

  MİLLETVEKİLİ YEMİNİ

        Muhsin DURUCAN mdurucan@kesanpostasi.com     “Bir ulusun büyüklüğü, Nüfusun çokluğu ile değil, akıllı ve erdemli kişilerin sayısıyla ölçülür.” Viktor Hugo   07.11.1982 tarihli ve 2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 81. maddesinde yer alan yemin metniyle saatlerce gerçekleşen ant içme töreni, aşağıdaki sözcüklerden oluşmaktadır.   “ Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin... Yazının Devamını Oku..

 • Mustafa ÇULCU

  Mustafa CULCU mculcu@kesanpostasi.com

  ‘Bebek Fenerbahçe’yi doğradı’

    Mustafa ÇULCU mculcu@kesanpostasi.com Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu rövanş maçında karşılaştığı Braga önünde hayal kırıklığına uğrarken, hakem Ivan Bebek sahanın en çok tartışılan isimleri arasında yer aldı. Ivan Bebek’in performansını değerlendiren Merkez Hakem Kurulu eski başkanı Mustafa Çulcu, “Hakemlik yapmadı, rezildi. Resmen Fenerbahçe’yi doğradı” dedi.Braga’nın ilk golünü atan Ahmed Hassan’ın ofsayt olduğunu... Yazının Devamını Oku..

 • Mustafa FINDIK

  Mustafa FINDIK mfindik@kesanpostasi.com

  BENİ ENGELLİ GÖRMEYEN TEK KADINA(ANNEME)

   Mustafa FINDIK mfindik@kesanpostasi.com         Bana aşık olan tek kadınsın sen, hiçbir karşılık beklemeden elim, ayağım, kaşım, gözüm ve konuşamayan ağzıma kulak olan sen. Babam 2 metre boyunda kapı gibi bir adam, bana aşık olan tek kadın olan annem ise 1.57 metre boyunda. Bense ne yazık ki babama çekmişim boy olarak ne güzel... Yazının Devamını Oku..

 • Mustafa İŞÇİMEN

  Mustafa İŞÇİMEN mustafaiscimen@kesanpostasi.com

  “Kalkındırmama Ajansı”

  KALKINDIRMAMA   AJANSI !       Mustafa İŞÇİMEN miscimen@kesanpostasi.com Değerli Kamoyunun dikkatine  !              Ben Mustafa İŞÇİMEN ; Bu bölge için projeler üreten,bölge turizmine marka değerler kazandıran ,gece ve gündüzünü harcayan,sağlığını , bazen de maddiyatını kaybeden ve gerekirse halende kaybetmeye hazır olan ben ; artık proje üretmeyeceğim.              2011 yılında TRAKYA KALKINMA AJANSI  adı altındaki... Yazının Devamını Oku..

 • Nur KURT

  Nur KURT ndunyasi@kesanpostasi.com

  İNSANLIĞINIZI TERK EDERKEN BAŞKALARININ KATİLİ OLMAYIN!

          Nur KURT ndunyasi@kesanpostasi.com     Yılmaz Güney’in “Arkadaş” filminde bir hayat kadınına okuttuğu aşağıdaki şiirin sahibi bir çok kitlelere ses vermiş yitik bir şair:MUAMMER HACIOĞLU’na ait olduğunu biliyor muydunuz? “Uykusuz gecelerin getirdiği çocuklar Her zaman mavi değil bu gökyüzü… bu deniz… Buruşmuş çarşafların üzerinde bilmeden… Size acı bir dünya hazırlıyor anneniz.... Yazının Devamını Oku..

 • Nurullah AYDIN

  Nurullah AYDIN naydin@kesanpostasi.com

  KUKLALAR, GÖREVLİLER VE KARAR VERİCİLER

       Nurullah AYDIN naydin@kesanpostasi.com     Yaşanan olaylar aslında bir senaryonun uygulanmasından başka bir şey değildir. Yazan ABD, oynayan ne yazık ki bölge liderleri!   Nasıl mı? Önce ikinci dünya savaşı öncesi ile başlayan süreci, dünyada oynanan oyunları ve sonuçlarını görelim. Bunlar ışığında sizler de Türkiye’de oynanan oyunu yorumlayın.   Nazi destekçisi Almanya’nın silah... Yazının Devamını Oku..

 • Olay TAN

  Olay TAN otan@kesanpostasi.com

  “İNADINA BARIŞ İNADINA SEÇİM!!

  otan@kesanpostasi.com   Kanlı pazarı ve kanlı 1 Mayıs katliamlarını yaşayan bir gazeteci olarak Ankara’nın merkezinde kanlı Cumartesi katliamı içim kan ağlayarak izledim.katliamların ne olduğunu yaşayan olarak orada can pazarını hissettim 1500 kilometre uzaklıktan.bu katliamı yapanları lanetliyorum.Yaptıranlardan ise adalet hesap sormazsa Allah hesap soracak. Ankara garının önünde peşi sıra patlayan iki canlı bomba 128 insan barış... Yazının Devamını Oku..

 • Osman COŞKUN

  Osman COŞKUN osmancoskun22@kesanpostasi.com

  KUŞLAR ÖLÜRLERSE YERE DÜŞERLER

    Osman COŞKUN ocoskun@kesanpostasi.com   KUŞLAR ÖLÜRLERSE YERE DÜŞERLER düşerler ve onları hep Zehra toplar Ah Muhsin Ünlü  Nefesim kesilene kadar, arkama bakmadan koşuyordum. Nereye olduğunu bilmeden, amaçsızca ve sebepsizce koşuyordum. Ardımda bıraktıklarımdan uzaklaşmak istercesine. Yanımdan arabalar, evler, sokaklar, caddeler, kaldırım taşları, ağaçlar, kuşlar, kediler, köpekler, dilenciler, ayakkabı boyacıları, mahalle kahvesinin önünde oturan ve ununu... Yazının Devamını Oku..

 • Recebiye Çatak Sezer

  Recebiye Çatak Sezer rcataksezer@kesanpostasi.com

  Bayram Geldi…

  Şimal Yıldızı Recebiye ÇATAKSEZER rcataksezer@kesanpostasi.com     Bayram geldi gelmesini de , geçirdiğimiz bu sıkıntılı günlerde bayram yazısı yazmak bile kendi adıma beni bu kadar zorluyorsa bayramı geçirmek ve bayram kutlamak yüreği yaralı analara ne kadar da zordur. Kaç evde bayram bayram havasında acaba? böyle olmamalı bayramlar memleketimin neredeyse her bir köşesinde gam, keder ,hüzün... Yazının Devamını Oku..

 • Saide YAPICI

  Saide YAPICI syapici@kesanpostasi.com

  ARZDAN ARŞA YÜKSELEN MUKADDES ŞEHİR:KUDÜS

  Saide YAPICI syapici@kesanpostasi.com     Başımızı kaldırıp sahip çıkmamız gereken mirasın farkına varalım.Burası yeryüzünün yaratılmaya başlandığı,miraç kelimesinin anlamına kavuştuğu,şehrin her bir noktasından arşa uzanan merdivenlerin,gönül ilham kaynaklarının pınarlara kavuştuğu ilk kıblegahımız Mescid-i Aksa.Kudüs,birçok dini önem taşıyan noktalara sahiptir.   Bunların arasında Mirac durakları,Mescid i Aksa,Kubbet-üs Sahra,Osmanlı”nın eserleri olan birçok medreseler,çarşılar,zaviyeler,halvethaneler, mescidler, mevlevihane ve daha nicesi şehrin... Yazının Devamını Oku..

 • Sedat AYDEMİR

  Sedat AYDEMİR saydemir@kesanpostasi.com

  Varoş Kaldırımlarında A Politik Adımlar

  Sedat AYDEMİR saydemir@kesanpostasi.com   Altı kocaman  kalın  bir  taş olan kentimizin jeolojik yapısı  bir  yana ağır sanayisiz, küçük esnafa dayalı memur  ve  ücretli çalışan  kenti  olma  kimliği  ile  yer  aldığı  bu  coğrafyada yaşayan  bir kentli  olarak, aklımda borçlarım,hedeflerim,radevular  ve işler çerçevesinde yaşadığım  yerin caddelerini adımlıyorum.Saat öğleye  yaklaşıyor. Kentimizin çok  işlek caddelerinden birindeyim.Parlak vitrinlerin  olduğu, piyasanın  nabzının  attığı... Yazının Devamını Oku..

 • Selma Karaca GÖKÇE

  Selma Karaca GÖKÇE skaracag@kesanpostasi.com

  ANLATABİLDİM Mİ

   Selma Karaca GÖKÇE skaracagokce@kesanpostasi.com     En deli dolu zamanlarını merak ediyorum. Hiç tanımadığım kişilerle geçmişini … Hep böyle sıra dışı mıydın ? Biraz mağrur duruşun, Bir o kadar gururlu bakışın… Sağlam basan adımların , Bazen bir piyanonun tuşlarına basar gibi hassasken Bir adım sonra dünyayı sallıyor. Düşünüyorum da; Hata yapmak korkusuyla karşında yaprak gibi... Yazının Devamını Oku..

 • Şenol KOCATEPE

  Şenol KOCATEPE skocatepe@kesanpostasi.com

  Öküze Kravat Takmanın Alemi Yok

      Şenol KOCATEPE skocatepe@kesanpostasi.com       Biz 3 kişiyiz; Ben…Keyfim ve Kâhyası…   Kimse pahalıdan satmasın kendini, biz biliriz herkesin indirimli günlerini…   Gidene üzülme başkasına gidiyordur?   Gelene sevinme başkasından geliyordur…   Biz 3 kişiyiz; Ben; Keyfim… Ve kahyası…   Beni tanıyan bilir. Bilen anlar. Anlayansa susar… Anlamayan uzar….   Ayık ol... Yazının Devamını Oku..

 • Şeref ALDANMAZ

  Şeref ALDANMAZ saldanmaz@kesanpostasi.com

  Adımını At

  Şeref ALDANMAZ  saldanmaz@kesanpostasi.com   Değerli Okuyucular, www.kesanpostasi.com sitesinde bu ilk yazımda sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İşte sizlere ilk yazımı sunuyorum. Malum, bahar geldi. Hava yavaş yavaş ısınıyor. Bu dönemde insanlar bahar rehaveti ile bahar yorgunluğunu da hisseder. Bu yorgunluk sadece yetişkinleri değil çocukları da etkiler. Şu sıralar sınavlarıyla boğuşan yavrularımızın üzerine bir de bahar... Yazının Devamını Oku..

 • Sevgi ÖZBAY

  Sevgi ÖZBAY sozbay@kesanpostasi.com

  Nejat İşler’in köpeğini zehirlediler!

             Sevgi ÖZBAY      sozbay@kesanpostasi.com     Tedavisine yoğun bakımda devam edilen Nejat İşler’in Bodrum Gümüşlük’te sahiplendiği Lodos isimli köpeğin belediye ekiplerince zehirlendiğini üzüntü ile  öğrendim. Yazıklar olsun o belediyeye,hizmet cana can katmak için verilir,canları yok etmek içn değil. Bu nasıl bir uygulamadır bunun neresi kanun ,MARİFET öldürmek değil barınaklar... Yazının Devamını Oku..

 • Sevtap GÜLEN

  Sevtap GÜLEN sgulen@kesanpostasi.com

  ÇOCUKTAN GELİN Mİ OLURMUŞ? !!!

    Sevtap GÜLEN sgulen@kesanpostasi.com   Aldığım haberler doğrultusunda bu hafta konuşacağımız ana konu çocuk gelinler. Aslında hiçbir yazar yazmak istemez herhalde bu konuyu ya da konuşulsun istemez hiçbir ülke ama yaptığım araştırmalardaki rakamlar çocuk gelinlerin ilk Mısır’da ardından bizim ülkemizde en fazla olduğunu gösteriyor. Hatta 15- 19 yaş aralığında bazı ülkelerdeki kızlarda evlenme oranı; İsveç’te... Yazının Devamını Oku..

 • Sonay CAN

  Sonay CAN scan@kesanpostasi.com

  ISLAK GRİ

  Sonay CAN   Bir süredir puslu gri ve sabahlara uyanıyoruz. Sarı sonbahar kendini ıslak gri tonlardaki delinmiş gökyüzünde gösteriyor. Aslında böyle havaları severim bilir misiniz ? Hatta yemyeşil baharlardan, sımsıcak yazlardan çok severim. İnsan sıkı olur böyle havalarda. Buğulu camlar, bardaktan boşanırcasına yağan yağmurlar, insanın içini ürperten, kızların eteklerini kaldıran lodoslar, çakan şimşekler, ayaz kesen... Yazının Devamını Oku..

 • Tahsin ATAİZİ

  Tahsin ATAİZİ tataizi@kesanpostasi.com

  Gazi kimdir? Gazilik nedir?

      Tahsin ATAİZİ tataizi@kesanpostasi.com   Gazi kimdir? Gazilik nedir?  Bilmeyen, bilemeyenlerin dikkatine… Vatanı uğruna, silahlı çatışmaya girip sağ-salim kalan kişilerdir. Kaybedilen kol-bacak, kazanılan HÜR TOPRAK! Kaybedilen el-ayak, kazanılan AL BAYRAK! Kaybedilen göz-kulak kazanılan, Aydınlık ŞAFAK! GAZİ derler onlara…  İyi tanı, iyi bak! Onlar ŞEHİTLERİN ŞAHİTLERİDİR, Onlar şehitlerin unutmamak için; TÜRK MİLLETİNE bıraktıkları en şerefli... Yazının Devamını Oku..

 • Talat ŞALK

  Talat ŞALK tsalk@kesanpostasi.com

  CUMHURBAŞKANININ TRUMP’LA GÖRÜŞMESİ

              Talat ŞALK   Emekli Cumhuriyet Savcısı   tsalk@kesanpostasi.com   Cumhurbaşkanı 16 Mayıs’ta Başkan Trump’la görüşmek için ABD ye gidiyor. Cumhurbaşkanının Trump’la görüşme tarihi önceden belirlendi. Görüşmenin konusu Suriye’nin kuzeyinde, güney sınırlarımızda kantonlar oluşturan PYD yi ABD nin müttefiki kabul etmesi, IŞİD ile savaşta PYD ile birlikte olmasıdır. IŞİD terör... Yazının Devamını Oku..

 • Tayfun TALİPOĞLU

  Tayfun TALİPOĞLU ttalipoglu@kesanpostasi.com

  Bu Çocuk Bizden Değil…

     Tayfun TALİPOĞLU ttalipoglu@kesanpostasi.com     Biz neden sürekli kendimizi anlatmak zorundayız? Neden hep bir şeyleri yapmadığımızı ya da yapanın biz olmadığımızı kanıtlamak zorunda kalıyoruz. Yargıç kim, savcı kim? Kendimizden nefret etmemiz gereken günahkârlar olduğumuza inandırılmışız ve sürekli tövbe etmemiz isteniyor. Biz hangi günahı işledik? Hangi yasa, hangi din, hangi toplum kurallarını çiğnedik? Kim bizim yaşam alanımızı belirlemiş de daima... Yazının Devamını Oku..

 • Tolga TURAN

  Tolga TURAN tturan@kesanpostasi.com

  YORGUN DÜŞTÜ YÜREĞİM.

   Tolga TURAN Blog Sayfa  http://tolga-turan.webnode.com.tr/ Facebook   https://www.facebook.com/ tolgatr Twitter       https://twitter.com/ Tolgatran E-mail        tolgatr35@gmail.com     Sabah artık kızıla boyanmış bu sabah. Sayısını bilemediğim kaç gecenin hesabı verildi bu gün önüme. Bu hesapta neler yoktu ki kaç gece bir çocuk gibi düşüp ağladığım mı yoksa ihanetinin bir tomurcuk gibi açıldığımı. Bugün kaç rüzgârlar esecek kaç fırtınalar kopacak içimde... Yazının Devamını Oku..

 • Vehbi ALTUNÇUL

  Vehbi ALTUNÇUL valtuncul@kesanpostasi.com

  Yaz Kış Elinizin Altında Olsun…

  Doç.Dr. Vehbi ALTUNÇUL valtuncul@kesanpostasi.com Saygıdeğer okurlarım, bu haftaki yazımda sizlerle yıllardan beri, sağlığımız açısından çok önemli işlevlere sahip, yaz kış her daim elimizin altında olan, pazarcı kardeşlerimizin çaya çorbaya lazım diye takdim ettikleri, adını zikrettiğimde büyük bir bölümünüzün yüzünü ekşittiği bir meyve yani limon ile ilgili bazı bilgileri paylaşmak istiyorum. Özellikle sıcak günlerde limonatası ile... Yazının Devamını Oku..

 • Yaşar GÜNDEM

  Yaşar GÜNDEM ygundem@kesanpostasi.com

  Turne Halleri…!

       Yaşar GÜNDEM ygundem@kesanpostasi.com Türkiye’de turne yapmak iyidir. Bir şehirden bir başka şehire uzanırsın. Bir insandan, hiç tanımadığın başka bir insana hatta. Hayatına katar ve orda Hayatının içinde yaşarsın onlarla, sonra orda bırakıp bir başka zaman da kavuşmak üzere ayrılırsın. Dostlukla. Çok az kaldı turne yapan tiyatrolar. Koşullar Her Geçen gün zorlaşıyor. Ama yapan... Yazının Devamını Oku..

 • Yusuf Ziya UŞAN

  Yusuf Ziya UŞAN yzusan@kesanpostasi.com

  BEŞİKTAŞ’IN DAVETİ, KALECİ FABRİ’NİN İKRAMI

      Yusuf  Ziya UŞAN yziyausan@kesanpostasi.com   UEFA kupası çeyrek final karşılaşmasında, Beşiktaş’ımız Fransa’da Olimpic lion’a konukoldu.15 dakikada Talisca’nın ayağından golü bulup, ilk yarıyıda 1-0 önde kapatınca psikolojik olarak maçı kazandık zannına kapıldılar .Ancak karşılaşmayı 84 dakika dengede tutmayıda başardılar. Taki Beşiktaş kalecisi Fabri’nin inanılmaz büyük hatasına yani ikramına kadar.Bir kaleci kendisine atılan bir geri... Yazının Devamını Oku..

 • Zakir TOPDUR

  Zakir TOPDUR ztopdur@kesanpostasi.com

  MHP EDİRNE MERKEZ İLÇE BAŞKANI MURAT BAYRAKTAR MAZBATASINI ALDI.

        Zakir TOPDUR ztobdur@kesanpostasi.com     14 Ocak 2014 Çarşamba günü Murat Bayraktar ve arkadaşları ile birlikte İl Seçim Müdürlüğüne giderek mazbatasını aldı. Mazbata töreninde bizzat bende bulundum. Hayırlı olsun, Allah utandırmasın. Mazbatasını aldıktan sonra MHP İl binasına geldik. Sayın Murat Bayraktar ile ileriye dönük duygu ve düşüncelerini almak için bir söyleşi yaptık.... Yazının Devamını Oku..