Güncel Manşet Spor

10.Uluslararası Satranç Turnuvası devam ediyor

10.Uluslararası Satranç Turnuvası devam ediyor

28 Temmuz 2012 Cumartesi günü start alan 10. Uluslar arası Keşan Kültür ve Turizm Festivali Uluslar arası Satranç Turnuvası devam ediyor.

              Turnuvada 9 tur gerçekleştirilecek ilk 4 günde 6 tur tamamlandı.

              Turnuvayla ilgili değerlendirmede bulunan Turnuva Koordinatörü Rafet Gülmez, Keşan’da gerçekleştirilen turnuvanın İzmir, İstanbul ve Çanakkale ile birlikte Türkiye’deki en önemli 4 turnuvadan biri olduğunu belirterek, “Diğer illerdeki turnuva birçok kurumun desteğiyle ve büyük bütçelerle gerçekleşiyor. Keşan’da ise bu turnuva sadece Keşan Belediyesi’nin desteği ve özverisi ile gerçekleşiyor. Bu nedenle Satranç Turnuvalarına yıllardan beri destek veren Keşan Belediye Başkanı Sayın Mehmet Özcan’a da teşekkür ediyoruz. 204 sporcunun katıldığı turnuvaya Keşan’dan da toplam 38 satranççı katıldı. Turnuvada ayrıca 2 Grand Master, 8 İnternational Master, 3 Fide Master ve 1 Conditide Master olmak üzere ünvanlı toplam 14 satranççı bulunuyor”dedi.

              Gülmez ayrıca, turnuvadaki 10 müsabakanın www.kesanopen.com sitesindeki canlı yayın linkinden canlı olarak yayınlandığını ve dileyen satrançseverlerin diledikleri masaların müsabakalarını buradan canlı olarak izleyebileceklerini de belirtti.

YORUMLAR (1)

  1. Mara diyorki:

    Turnava ie7in emeği gee7ene herkese sosunz teşekkfcrler.Torbalı adına bfcyfck bir gelişme,gene7lerimize gfczel bir sosyal imkan yaratılmış olundu bu turnuva ile.Kendim katılma fırsatım olmadı ama satrane7e7ılar adına e7ok sevindirci bir durum.Artık Torbalı’da satranca doyabileceğiz.gelecek turnuvalar ie7in oyunların pgn si online yayınlanabilirse e7ok iyi olur bu oyuncular ie7in de.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL