Bölgeden Siyaset

“14 Mayıs bizim için yeni bir bayramın arifesidir”

“14 Mayıs bizim için yeni bir bayramın arifesidir”

CHP İl Başkanı Gürcan Saatçi, İyi Parti İl Başkanı Volkan Akman, Gelecek Partisi İl Başkanı Mehmet Yıldız, Deva Partisi kurucu İl Başkanı Engin Turan, Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Abdurrezzak ve Demokrat Parti İl Başkanı Sezgin Çakan, 20 Nisan günü Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun daveti üzerine bir araya geldiler.
Hem bayramlaşma hem de genel seçimler öncesi bir değerlendirme toplantısı niteliğinde olan görüşme yaklaşık iki saat sürdü.
Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin il başkanlarıyla verimli bir buluşma gerçekleştirdiklerini kaydeden Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; “İl Başkanlarımızın davetime icabetlerinden dolayı çok mutlu oldum. Biliyorsunuz bayramlar, beraberlik ve kenetlenme anlamına da gelmektedir. Biz hem yerelde hem de ülke genelinde kenetlendik. 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerle ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Bu toplantılarımızı sıklaştıracağız” dedi.
Bu güçlü iş birliğinin ve ortak hareket alanını daha da genişletmek için çalışacaklarını belirten Kesimoğlu, sözlerine şöyle devam etti:
Ramazan Bayramı’nı geride bıraktıktan sonra, bizlerin, hepimizin, tüm yurttaşlarımızın yeni bir bayramı daha olacak. Herkes bilmelidir ki, 14 Mayıs bizim için bir arife günüdür, yeni bayramımız da 15 Mayıs’ta başlayacaktır. Bu bayram, Türkiye Cumhuriyeti’nin, yüzüncü yılında, aydınlığa yeniden kavuşmasının bayramı olacaktır. Yereldeki iş birliğimiz ve görüşmelerimiz bundan sonra da devam edecektir. Burada oluşan bu umut dolu beraberlikler, dalga dalga ülkemizin her yerine yayılacaktır.
Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin il başkanları da, kendilerini misafir eden Başkan Kesimoğlu’na teşekkür ederek, 14 Mayıs için kararlı bir duruşla ve inançlı bir azimle yol yürüdüklerinin altını çizdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL