Güncel Manşet

18 Mart Keşan’da da törenlerle kutlandı.

18 Mart Keşan’da da törenlerle kutlandı.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 98.  yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle 18 Mart 2013 Pazartesi günü Keşan’da program düzenlendi.

DSC_9427 DSC_9430

Saat 09.00’da Şehitlik Parkında başlayan törene; Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı’nın 17–23 Mart 2013 tarihleri arasında Antalya’da Hizmet içi Eğitim Seminerinde bulunması nedeniyle, Edirne Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yıldırım Alel,  Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, kamu, özel, sivil, sosyal kurum ve kuruluş temsilleri, şehit yakınları,  gaziler ve vatandaşlar katıldı.

DSC_9449 DSC_9551

Şehitlik Anıtında çelenk sunma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Garnizon Komutanlığınca günün anlam ve önemini belirten konuşma ve Şehitlik Anıtındaki defterin imzalanmasının ardından Asri Mezarlıktaki şehitliğin ziyareti ile devam etti.

DSC_9570 DSC_9632

Daha sonra saat 10.00’da Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Endüstri Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı program ise Sevim Yenice Kültür Salonunda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşma Okul Müdürü Ramazan Kök tarafından yapıldı.

DSC_9623 DSC_9650

Garnizon Komutanlığınca hazırlanıp sunulan Çanakkale Savaşları ve Şehitler Günü ile ilgili konuşmanın ardından, günün anlam ve önemi ile ilgili yapılan yarışmada dereceye giren şiirler okundu, “Çanakkale’den Havadis Var” adlı tiyatronun sergilenmesi ve “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiirin Edebiyat Öğretmeni Fehmi Topalak’lı tarafından okunması ile program sona erdi.

DSC_9667 DSC_9673

Programdan sonra Tugay Komutanlığı’nca Keşan Orduevi’nde şehit ve gazi ailelerine öğle yemeği ikramında bulunuldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL