Kültür Sanat Okuma Sayısı: 5

2015 EMITT Fuarı görkemli bir açılışla start aldı

Dev bir katılıma sahne olan 2015 EMITT Fuarı,Türkiye ve dünyanın önde gelen turizm profesyonellerinin akınına uğradı   Yeni bir katılım ve ziyaretçi rekoruna imza atmaya hazırlanan 2015 EMITT Fuarı, dev..

2015 EMITT Fuarı  görkemli bir açılışla start aldı

Dev bir katılıma sahne olan 2015 EMITT Fuarı,Türkiye ve dünyanın önde gelen turizm profesyonellerinin akınına uğradı

 

899A2924

Yeni bir katılım ve ziyaretçi rekoruna imza atmaya hazırlanan 2015 EMITT Fuarı, dev bir katılım ve görkemli bir törenle açıldı. Bu yıl yeni ülkeler ve yeniliklerle gelen EMITT Fuarı, turizm fuarcılığında bir ilke imza atarak Türkiye’yi kongre, kış ve outdoor sporları

turizminde markalaştırmayı da hedefliyor.

 

22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında TÜYAP‘ta 19. kez düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, 71 ülke ve 4.500’ü aşkın kurum, kuruluş ve beldenin katılımıyla perdelerini açtı.

Fuarda yer alan şehir ve beldelerin valileri ve belediye başkanlarının yanı sıra ülkelerini temsilen bakanlar, dernek ve federasyon temsilcileri açılış törenine yoğun ilgi gösterdi.

 

ITE Group Bölge Direktörü Vincent Brain, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği TYD Başkanı Murat Ersoy, Türkiye Otelciler Federasyonu TÜROFED Başkanı Osman Ayık, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Gürcistan Acara Özerk Bölgesi Hükümet Başkanı Archil Khabadze, Bulgaristan Turizm Bakanı Nikolina Angelkova, Maldivler Turizm Bakanlığı Vekili Hussain Lirar, Kuzey Kıbrıs Turizm Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, Libya Turizm Bakanı Almabrouk Mohamed, Tataristan Cumhuriyeti Turizm Devlet Komitesi Başkanı Sergey İvanov, Türk Konseyi Genel Sekreteri Ramil Hasanov, Filistin Turizm Bakanı Rula Maaya Albandak ve TÜRSAB Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Çetin Gürcün‘ın katılımıyla perdelerini açan 19. EMITT Fuarı, dünya ülkelerinin tüm güzelliklerini TÜYAPBeylikdüzü fuar alanına taşıyor.

 

Dev sponsor desteği

Kurumsal sponsorluğunu T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi, resmi havayolu sponsorluğunu THY, tanıtım sponsorluğunu Miniaturk ile Kültür A.Ş., profesyonel ziyaretçi sponsorluğunu tatilsepeti.com, taşıma sponsorluğunu Ergun Tur ile Ertuğ Travel, kış turizmi sponsorluğunu ICEPARK, gala sponsorluğunu T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Aşkın Koç Production,Besa Music ve Holiday Medya, tatilci tanıtım sponsorluğunu Sırtçantalılar, bilişim sponsorluğunuSKYNET‘in üstlendiği, TÜROFED, KOSGEB ve UNWTO‘nun geniş desteğiyle düzenlenen 19. EMITT Fuarı‘nın bu yıl yeni bir ziyaretçi rekoru kıracağına kesin gözüyle bakılıyor.

 

Her geçen yıl çok daha geniş bir katılıma sahne olan EMITT‘in 19’uncu organizasyonunun yine büyük bir dünya sahnesi haline geldiğini ifade eden Ekin Fuar Direktörü Aydın;  İtalya, Bahreyn, İngiltere, Bulgaristan, Rusya, Hırvatistan, Brezilya, Slovenya, Moğolistan, Beyaz Rusya, Özbekistan, Letonya, Karadağ, Almanya, Makedonya, Mauritus, Azerbaycan, Mısır, Fransa, Tunus, Yunanistan, Vietnam, Maldivler, Hindistan, Kore, Lübnan, Güney Afrika, Tayland, Seyşeller, Malta, Yemen, Gürcistan,  Arjantin, Küba, Kuveyt ve İran’ın  katılımcı ülkelerden bazıları olduğunu belirtiyor.

 

Kongre turizmi EMİTT’le markalaşıyor

  1. EMITT Fuarı‘nda, kongre turizmi için MICE Salonu adıyla tahsis edilen özel salonda, dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen MICE profesyonelleri, etkinlik firmaları, kongre otelleri ve kongre merkezlerinden oluşan seçkin katılımcı profiline, Türkiye’nin kongre turizminde sahip olduğu büyük imkan ve potansiyeller yaratıcı bir konsept yaklaşımıyla tanıtılıyor. Sektörün hedefinde bulunan yurtiçi ve yurtdışı firmaların etkinlik satın almacıları ile MICE katılımcılarını buluşturan EMITT, profesyonel ziyaretçilere geniş kapsamlı bir tanıtım gerçekleştiriyor.

 

Bu doğrultuda İstanbul’un kongre turizmi için dünya çapında ideal bir şehir olduğuna değinen Aydın, kentin 30.000 ve üstü ziyaretçiyi ağırlayacak kapasiteye, binlerce delegeyi ağırlayabilecek yedi büyük uluslararası fuar merkezi ve üç büyük gösteri merkezine sahip olduğunun altını çiziyor. Aydın, Uluslararası Kongre Organizatörleri Birliği ICCA‘nın 2011-2012 yılları itibariyle İstanbul’u dünyanın bir numaralı kongre destinasyonu olarak ilan ettiğine de vurgu yapıyor. Türkiye’nin birçok şehrinin kongre turizmi için büyük potansiyeller barındırdığını ifade eden Aydın, bölge ve uluslararası politikadaki önemi bakımından Ankara’nın, iklimi, doğası, tarihi, ekonomik ve coğrafi önemleri bakımından da Antalya, İzmir, Muğla ve Bursa’nın dünya kongre turizminde çok daha fazla söz sahibi olması gereken kentler arasında olduğunu belirtiyor.

 

Outdoor spor tutkunları Türkiye’yi keşfediyor

2015 EMITT Fuarı‘nda kış turizmine özel olarak tahsis ettikleri dev salonda ise, geçen yıldan farklı olarak outdoorve doğa sporlarına geniş kapsamlı yer verdiklerini belirten Aydın, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen rollerblade (Kaykay), dağ bisikleti, delta kanat, kampçılık, canoing, kayak, dağ tırmanışı, model uçak, bungee jumping, rafting, yamaç paraşütü, dalış, skate-board, skydiving, snowboard, treaking, su kayağı, rüzgar sörfü, orienteering ve karavan için en uygun destinasyonları, tesisleri ve ekipman üreticilerinin fuarda yerli ve yabancı kurum ve ziyaretçilerle buluştuğunu kaydediyor.

 

Dünyanın 5’inci büyük turizm fuarı

18 yıl önce Türkiye turizm fuarcılığında marka olmak hedefiyle ilk kez düzenlenen ve 8 yabancı ülke ile 163 katılımcı ile gerçekleşen EMITT Fuarı, istisnasız her yıl katılımcı ve ziyaretçi rekorlarına imza atarak 2015 yılında 70’i aşkın katılımcı ülke ve 4.500’ü aşkın katılımcı kurum, kuruluş, şehir ve beldeye ulaşmış bulunuyor.

 

Türkiye’nin turizm tanıtımında büyük rol oynayan ve turizm fuarcılığında dünyanın en büyük 5’inci fuarı konumuna ulaşan EMITT, her yıl hayata geçirdiği yeni konseptleri ve yenilikleriyle de turizm fuarcılığında öncü bir rol oynuyor. Türkiye’yi turizmde çok daha üst düzeylere taşımayı hedefleyen EMITT Fuarı, önümüzdeki yıllarda Türkiye’yi dünyanın ilk üç büyük turizm ülkesi konumuna taşımayı amaçlıyor.

 

 

 

EMITT Fuarı: EMITT Fuarı ilk kez 1997 yılında İstanbul’da TÜYAP Tepebaşı Fuar Merkezi’nde Voyager – Uluslararası Turizm ve Tatil Fuarı adıyla gerçekleştirildi. 1998 yılında Voyager adıyla gerçekleştirilen fuar üçüncü yılına girerken hızla büyüdü ve 1999’da TÜYAP Beylikdüzü’ne taşınarak 4 salonda 7000 metrekarelik bir alanda gerçekleştirildi. Fuar, 1999 yılından bu yana EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı adıyla düzenlenmektedir. Bölge ülkelerinden ve uluslararası turizm camiasından büyük ilgi gören EMITT Fuarı, yalnızca katılan ülke sayısı, kurulan stand ve alan olarak büyümekle kalmadı, Türkiye turizm sektörünün aynası oldu. Birçok ilke imza atan EMITT Fuarı, 15 yıl içinde Avrupa’nın en büyük 5. Turizm Fuarı olmayı başardı. Fuar, önümüzdeki dönemde gerek yurtdışı gerekse yurt içinde farklı projeleri hayata geçirmeyi planlamaktadır. www.emittistanbul.com

 

ITE Group PLC: ITE Group PLC, hızlı gelişen ve gelişmekte olan pazarlarda uluslararası fuarlar ve konferanslar düzenlenmektedir. Dünya genelinde 30 ofise sahip olan grup, her sene 16 ülkede 250’den fazla etkinlik gerçekleştirmektedir. ITE Group PLC; Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan, Türkiye ve Hindistan’da seyahat fuarları ile faaliyet göstermektedir (Daha fazla bilgi için www.ite-exhibitions.com, www.travel-exhibitions.com).

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL