“2017 BARIŞIN, HUZURUN, MUTLULUĞUN VE SEVGİNİN YILI OLSUN”

“2017 BARIŞIN, HUZURUN, MUTLULUĞUN VE SEVGİNİN YILI OLSUN”

Edirne Halkı’nın yeni yılını kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “2017 barışın, huzurun, mutluluğun ve sevginin yılı olsun” dedi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yeni yıl için yayınladığı mesajda tüm insanlık için barış dileklerine yer verdi. Türkiye’nin ve dünyanın 2016 yılında çok zor günler yaşadığını,  insanlığın savaş ve terör olaylarıyla sınandığının altını çizen Başkan Gürkan,...

Haberin Tarihi: 30 Aralık 2016 - Okunma Sayısı:544 defa okundu.

Edirne Halkı’nın yeni yılını kutlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “2017 barışın, huzurun, mutluluğun ve sevginin yılı olsun” dedi.

img_6268Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yeni yıl için yayınladığı mesajda tüm insanlık için barış dileklerine yer verdi. Türkiye’nin ve dünyanın 2016 yılında çok zor günler yaşadığını,  insanlığın savaş ve terör olaylarıyla sınandığının altını çizen Başkan Gürkan, “Yaşadığımız bu zor günler 2016 yılında kalsın. 2017 yılına sevginin, barışın ve kardeşliğin tohumlarını ekelim. Yepyeni umutlar yeşertelim” diye konuştu.

2017 yılında hiçbir eve şehit cenazesi gelmemesini dileyen Gürkan, “Hiçbir ocağa ateş düşmesin. Anaların gözyaşları son bulsun. Türkiye’deki birlik ve beraberliğimize yönelik oynanan oyunlar bitsin. Kardeşçe bu ülkede, bu coğrafyada, bu topraklarda nasıl yaşayabildiğimizi 7 cihana kanıtlayabildiğimiz bir yıl olsun. Başta Türkiye olmak üzere tüm dünyada akan kan dursun” dedi.

Gürkan, daha sonra mesajında şunlara yer verdi:

2017 huzurun, mutluluğun ve sevginin yıllı olsun. Ülkemizin ve Dünya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Edirne’de yaşayan tüm hemşerilerim yeni yılını bir kez daha kutluyor, sevgi ve selamlarımı iletiyorum”

 

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı