Güncel

24 Ocak Programı belli oldu

ADALET VE DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNİ ANMA Atatürkçü  Düşünce Derneği Keşan Şubesi tarafından Keşan’da gerçekleştirilecek Uğur Mumcu ile Adalet ve Demokrasi Şehitleri Anma Programı nedeniyle yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklama şöyle; “1993..

24 Ocak Programı belli oldu

ADALET VE DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNİ ANMA

Atatürkçü  Düşünce Derneği Keşan Şubesi tarafından Keşan’da gerçekleştirilecek Uğur Mumcu ile Adalet ve Demokrasi Şehitleri Anma Programı nedeniyle yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklama şöyle; “1993 yılı 24 Ocak günü evinin önündeki aracına bomba yerleştirilerek katledilen Derneğimiz üyesi araştırmacı gazeteci yazar Uğur Mumcu ile Kurucu Genel Başkanımız Hukuk Profesörü, 1961 ANAYASASININ mimarı Muammer Aksoy’un  31 Ocak 1990 tarihinde  evinin önünde kurşunlanarak katledilişlerinin yıl dönümlerinde onlarla birlikte ülkemizde Demokrasinin yerleşmesi, geliştirilmesi ve kökleşmesi uğruna ölümü pahasına uğraş veren Demokrasi şehitleri 24/ 31 ocak tarihleri arasında ADALET VE DEMOKRASİ HAFTASINDA  çeşitli etkinliklerle anılmaktadır.

Bu yıl Uğur Mumcu ve Demokrasi şehitlerini anma etkinliği 24 Ocak Salı günü saat 12.30 da Uğur Mumcu Caddesindeki Anıtı önünde gerçekleştirilecektir.

24 Ocak 2023 Uğur Mumcu ile Adalet ve Demokrasi Şehitleri Anma Programı şöyle;

1-) Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için Saygı Duruşu

2-) İstiklal Marşı ( Soner VELİOĞLU Yönetiminde )

3-) Avukat Baturay ULU’nun konuşması

4-) Gazeteci Erdoğan DEMİR’in konuşması

5-) Soner VELİOĞLU Yönetiminde;

a-) Uğurlar Olsun,

b- ) Ankara’nın Taşına Bak

Türkülerinin seslendirilmesi

6-) Uğur MUMCU Anıtına Karanfil Bırakılması ve Programın  sonlandırılması

 

http://www.heryerdemlak.com

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL