Bölgeden Manşet Spor

25. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışları İstanbul’da

25. Boğaziçi Kıtalararası  Yüzme Yarışları İstanbul’da

 25. Boğaziçi Kıtalararası  Yüzme Yarışları İstanbul’da

 

Özgür Güvenç

İstanbul(Anayurt-Keşan Postası)- İlk kez 1989 yılında İstanbul Bogazında gerçekleştirilen Boğaziçi Kıtalararası Yarışları Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin himayesinde ve “Herkes İçin Spor” sloganına uygun olarak  bu sene 25. yılında, 7 Temmuz 2013 günü yapılacak.

 2 Kıta 1 Yarış_25.yıl 2 Kıta 1 Yarı_foto

TMOK tarafından “2 Kıta 1 Yarış” sloganıyla 7 Temmuz Pazar günü İstanbul Boğazında gerçekleştirilecek. “25. Boğaziçi Kıtalararası Yarışları” nın İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana seçmeleri sonucu belirlenecek yüzücülerin bu efsanevi parkurda yüzmek için hak kazanacakları açıklandı.

Asya’dan Avrupa’ya iki kıta arasını topluca yüzerek geçen katılımcılara ayrı bir zevk ve heyecan vermediği belirtilen, dünyanın değişik ülkelerinden her yaştan erkek ve bayan yüzlerce amatör yüzücünün katıldığı, kıtalararası yüzme yarışı Anadolu yakasında Kanlıca’dan başlayarak, Avrupa yakasında Kuruçeşme’de sona erecek.

2 Kıta 1 Yarıs_foto2

Boğaziçi Yüzme Yarışlarında ilk sene 68 olan katılımcı sayısı binlere ulaşırken yurt dışından gelen yoğun ilgi ile birlikte bu yıl ilk defa yurt dışı katılım sayısına kısıtlama getirildi ve her ülkeden katılacak sayı 120 ile sınırlandı. Yurt dışından katılacak olan yüzücülerin kayıtları için bu yıl en büyük sürpriz Rusya’dan geldi ve Rusya’dan kayıt yaptıran yüzücü sayısı Şubat sonunda 120’yi aştı.

 

Dünyada iki kıta arasında yapılbilen tek yüzme yarışı olan Boğazici Kıtalar arası yüzme yarışları, İstanbul’un olimpiyat yarışına da destek vermesi ile daha da önem kazanıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL