Bölgeden

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLERLE KUTLANDI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLERLE KUTLANDI

DSC_9526 DSC_9537

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yılı kutlamaları 29 Ekim Perşembe günü saat 9.00’da Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen tebrikat töreni ile başladı. Tebrikat töreninde Malkara İlçe Kaymakamı Osman Altın, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Gürsel Yüz ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul protokol üyelerinin tebriklerini kabul ettiler. Tebrikat töreni sonrası saat 10.00’da Atatürk Bulvarı üzerindeki tören alanına geçildi.

aDSC_1500 ALPER ERAL        A.A.

DSC_1310 DSC_1322

DSC_9541

Törene; Malkara İlçe Kaymakamı Osman Altın, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Gürsel Yüz, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay, İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Aydın, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Murat Kızıltan, Siyasi Parti Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, İlçe Müftüsü Fahrettin Kaya, Sivil Toplum Kuruluşu Yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, asker-i erkân, daire müdürleri, muhtarlar, okul müdürleri, dernek başkanları, gaziler, basın mensupları, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DSC_1342 DSC_1357 DSC_1381 DSC_1415

 

Törende ilk olarak Malkara İlçe Kaymakamı Osman Altın, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Gürsel Yüz ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul törene katılanları selamlayarak, herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladılar. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Kaymakamı Osman Altın günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

DSC_1510 DSC_1520

Malkara İlçe Kaymakamı Osman Altın’ın yaptığı günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından ilçe merkezindeki okulları temsilen Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi, Malkara Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Murat Erbay Ortaokulu ve Şair Nevi İlkokulu’ndan birer öğrenci şiirlerini okudular. Şiirlerin okunmasından sonra Cumhuriyet Koşusu, Cumhuriyet konulu ilkokul öğrencilerine yönelik resim, şiir, kompozisyon ve afiş yarışmalarında dereceye giren öğrencilere madalyaları İlçe Kaymakamı Osman Altın, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Gürsel Yüz, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay tarafından takdim edildi. Program, Hüseyin Köse İlkokulu ile 75. Yıl İlkokulu öğrencilerinin halk oyunları ve Malkara Halk Eğitim Merkezi Tekwondo Takımının gösterileri ile devam etti. Yapılan gösterilerin ardından öğrenciler, bayrak ve flamalar, 95. Zırhlı Tugay Komutanlığı Merasim Bölüğü, gaziler ve askeri araç konvoyunun geçit töreniyle Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri son buldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL