Köşe Yazısı

3.DÜNYA SAVAŞI BAŞLIYOR!…..

Rusya ile Ukrayna arasında gerilim tırmanırken artık bloklar belli oldu. Rusya ise yanında ülkemizi almaya çalışıyor ama her ülkenin toprak bütünlüğü bizim için önemlidir. Rusya,  SSCB’yi zorla da olsa yeniden..

3.DÜNYA SAVAŞI BAŞLIYOR!…..

Rusya ile Ukrayna arasında gerilim tırmanırken artık bloklar belli oldu. Rusya ise yanında ülkemizi almaya çalışıyor ama her ülkenin toprak bütünlüğü bizim için önemlidir.

Rusya,  SSCB’yi zorla da olsa yeniden kurma çabasındadır.

Ama birlik gönülden olur zor ile olmaz. Haksızlıkla kırım’ı ilhak etti. Eğer kırım himayeye geçse o ülkemiz olması gerekir. Mazlumların ve masumların tek sığınağı Türkiye Cumhuriyet’i devletidir.

Ülkemizin ise korkusu yok. Bugün ise herhangi bir mazlum ülkeye yardım etmek boynumuzun borcudur.

Buna esasen suriye rejim idaresi; çin ve diğer rusya’ya bağlı ülkeler bu zulmün yanında olsa da biz karşısında olmalıyız.

Özerk iki böklgeyi önce tanımak sonra ise referandum ile kendime bağlama düşüncesine gireceği aşikardır.

Bununla beraber Avrupalı devletler ise korkak adım izlemektedir.

Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika, İngiltere, İtalya, ispanya ve A.B.D. neden çıkartamıyor. Sadece ticareti bitiririm. Başlamadan bitirme olasılığı var iken;

Oradaki mülteci şokunu Avrupa karşılayamaz. Aslında slavların savaşı da sayılabiliriz. Biz denge ülkesiyiz. Haklıdan yana olmamız gerekir. Haklı ise bellidir. Doğalgaz ve yeraltı kaynaklar için başka ülkelere savaş açan rusya’nın hitlerden ne farkı var? O zaman sağ duyulu olmamız gerekir. Rusya’nın ise vazgeçmesi ve oluşan maddi hasarın tanzimini kabul ederek savaş suçu işlediğini teyit etmesi gerekir.

Dünya barışı istiyor isek bu tacizi engellememiz gerekmez mi? Bugün ise Ukrayna olmaz ise sıradaki kim?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL