Spor Okuma Sayısı: 1.792

3 Keşan takımına TFF’den beklenen haber geldi

Edirne Amatör Futbol Kulüpleri Federasyonu,Tff Futbol il temsilcisi ve Edirne Futbol İl Tertip Komitesi’nin, coronavirüs salgının önüne geçilmesi adına ara verilen amatör ligler ile ilgili olarak verdiği tavsiye kararının onaylandığı..

3 Keşan takımına TFF’den beklenen haber geldi

Edirne Amatör Futbol Kulüpleri Federasyonu,Tff Futbol il temsilcisi ve Edirne Futbol İl Tertip Komitesi’nin, coronavirüs salgının önüne geçilmesi adına ara verilen amatör ligler ile ilgili olarak verdiği tavsiye kararının onaylandığı duyuruldu.

Edirne ASKF ve Edirne Futbol İl Temsilciliği’nin yaptığı toplantılarda, coronavirüs salgını ile mücadele kapsamında durdurulan amatör liglerde mücadele eden takımlar ile ilgili tavsiye kararları alınmıştı. Bu tavsiye kararları; Edirne 1. Amatör Lig’de mücadele eden Keşan İdmanyurdu Spor’un, 2020-2021 Sezonu’nda Süper Amatör Lig’e çıkması, 2. Amatör Lig’de yer alan ancak maçlara başlayamayan Keşanspor’un da gelecek sezon 1. Amatör Lig’de yer alması şeklindeydi.

Tavsiye kararı onaylandı

Konuyla ilgili olarak dün gerçekleştirilen toplantıda, tavsiye kararının onaylandığı açıklandı. Edirne Amatör Futbol Kulüpleri Federasyonu, TFF Futbol İl Temsilcisi ve Edirne Futbol İl Tertip Komitesinin almış olduğu tavsiye kararlarının onaylanması konusunda Federasyon Sosyal Tesisleri’nde, Başkan Vekili Emre alp, TFF İl Temsilcisi Yavuz Çiroz, Genel Sekreter Yılmaz Eygül ile Yönetim Kurulu Üyesi Tarık Aykız ve Federasyon Müdürü Lütfü Luto Özköse’nin katıldığı basın toplantısında şu ifadelere yer verildi; “TFF Amatör İşler Kurulu’nun 23 Haziran 2020 tarihinde yapılan toplantısında; 23 ilin 2020-2021 sezonunda, Pandemi nedeniyle yarım kalan 2. amatör liglerinin 1. amatör Ligleri ile birleştirilmesine. Bu illerin 2021-2022 sezonunda 2. Amatör liglerinin yeniden oluşturulmasına, Ankara, Antalya, Aydın, Burdur, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Mersin, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Konya, Kahramanmaraş, Malatya, Manisa, Rize, Samsun, Zonguldak, Kırıkkale, Batman, Yalova ve Düzce, Aşağıda isimleri yazılı 11 ilin Pandemi nedeniyle tamamlanamayan 1. amatör ligleriyle ilgili Futbol İl Tertip Komiteleri’nin, Amatör İşler Kurulu’na bildirmiş oldukları bir üst lige çıkan takımlarla ilgili önerilerinin kabul edilmesine, Ankara, Çanakkale, Denizli, Edirne, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kırklareli, Konya, Sakarya ve Samsun, aşağıda isimleri yazılı 18 ilin Pandemi nedeniyle, tamamlanamayan 2. amatör ligleriyle ilgili Futbol İl Tertip Komiteleri’nin, Amatör İşler Kurulu’na bildirmiş oldukları bir üst lige çıkan takımlarla ilgili önerilerinin kabul edilmesine, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Balıkesir, Bursa, Çorum, Elazığ, Hatay, Isparta, İstanbul, Kocaeli, Kütahya, Mardin, Muğla, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Uşak, yukarıda açıklanan kararlar TFF tarafından resmi olarak illere bildirilecektir. Kabul edilen öneriler ASKF Başkanı ve Futbol İl Temsilcisi ile birlikte kendi illerindeki spor kamuoyuna duyurulacaktır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL