TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 168.894
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.435
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 159
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.932
Köşe Yazısı Okuma Sayısı: 12.717

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Atatürk’ü Anlatınız ! Çocuklarınıza Atatürk’ü anlatınız. Onun, yurtseverliğini, sevgi dolu yüreğini, insanlığın ve dünyanın gidişatıyla ilgili öngörücü kimliğini anlatınız. Bırakınız karga kovaladığını, bırakınız saçının kaşının rengini, ulusumuz, memleket ve insanlık..

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun
Atatürk’ü Anlatınız ! Çocuklarınıza Atatürk’ü anlatınız.
Onun, yurtseverliğini, sevgi dolu yüreğini, insanlığın ve dünyanın gidişatıyla ilgili öngörücü kimliğini anlatınız. Bırakınız karga kovaladığını, bırakınız saçının kaşının rengini, ulusumuz, memleket ve insanlık için duyarlılıklarını ve çabalarını anlatınız.
Çocuklarınıza Atatürk’ü anlatınız. Bir ömür çalışıp çabaladığını, yoğun yorucu günlerin akşamlarında geç vakitlere kadar okuduğunu, planlarıyla, projeleriyle, görüşmeleri, fikir alış verişleri ve bütünleştirici kimliğiyle ve askeri dehasıyla, çökmekte olan bir imparatorluğun küllerinden yeni bir devletin oluşumunu, Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluşunu anlatınız.
Çocuklarınıza Atatürk’ü ve yurtseverliğini anlatınız. Yurtseverliğin, ulus için, ülke için ve insanlığın geleceği için duyarlılıkla, emekle, yürekle ve dürüstlükle sağlanabileceğini anlatınız. Yurtseverlik ve milliyetçiliğin, yurdunun insanına, kaynaklarına, toprağına, dağına, taşına, ormanına kuşuna sahip çıkmadan mümkün olamayacağını anlatınız.
Çocuklarınıza, Atatürk’ün devrimlerini anlatınız. Ulusun eğitimini ne kadar önemsediğini ve millet mektepleriyle başlattığı harf devrimini, okullaşmayla birlikte halkın çocuklarının eğitilmesine olan inanç, çaba ve zaferlerini anlatınız. Türk insanının her bir ferdinin ‘birey’ olma erdemine ulaştırıldığını ve bunun devrim yasalarıyla, anayasayla güvence altına alındığını anlatınız.
Atatürk’ün, insana, insan haklarına, değerlere ve demokrasiye nasıl değer verdiğini anlatınız çocuklarınıza.. Yeryüzünde ilk defa, kadının değerini resmen ve fiilen teslim ederek yaşama geçiren ve ona seçme ve seçilme gibi iradesini ve kimliğini ortaya koyucu gücünü teslim eden lider olduğunu anlatınız.
Çocuklarınıza, Atatürk’ün yaptığı savaşlara rağmen, barışın simgesi bir lider olarak tüm dünyaya model olduğunu anlatınız. Onun, yaptığı tüm savaşları emperyalist yayılmacı devletlere karşı vatan topraklarını korumak ve kollamak adına yaptığını anlatınız. ”Yurtta barış, dünyada barış’ vecizesiyle insanlığın yüreğinde sonsuzlaştığını ve yaptığı kurtuluş mücadeleleriyle tüm mazlum ulusların önderi olduğunu anlatınız.
Çocuklarınıza, büyük önder M. Kemal Atatürk’ün devrimlerine, ilkelerine sahip çıkarak ve bunları geliştirerek modern çağa ayak uydurabileceklerini ve gelişmiş bir ulusun ferdi olabileceklerini anlatınız. Onlara, Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş yaşamsal çizgi ve değerlerin insani, ulusal ve bireysel çıkış ve mutluluklarının kaynağı olacağını anlatınız. Ve çocuklarınıza, insana değer vermeyi, insanlık sevgisini ve düşünceye saygıyı, ulusal değerleri, ulusal birliğimizin önemini, ulusal kaynaklarımızın önemini ve onlara sahip çıkılmasının gereğini, ulusal bayramlarımızın birleştirici, bütünleştirici, insani ve ulusal aidiyet ruhunu anlatınız.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nız Kutlu Olsun.
Saygılarımla,
 (30 Ağustos 2020)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL