Güncel Manşet

30 Bin TL Hibe Destekli Girişimcilik Kursu Başladı

30 Bin TL Hibe Destekli Girişimcilik Kursu Başladı

      

     Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) işbirliğinde düzenlenen Girişimcilik Kursu 19 Eylül Çarşamba günü Keşan TSO Toplantı Salonu’nda başladı.

     Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen iş fikri değerlendirme mülakatının ardından belirlenen 30 kişilik grup dün 9 gün sürecek olan kursa başladı.

     Saat 10:00’da başlayan kursun açılışına Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Yazıcı, Genel Sekreter Erdem Başak, KOSGEB Temsilcisi Seda Havale ve Trakya ABİGEM Müdürü Fatih Yaldız katıldı.

     Yaptığı konuşmada katılımcıların kurs süreci ile ilgili sorularını yanıtlayan Fatih Yaldız konuşmasının ardından sözü Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Yazıcıya bıraktı.

     Yazıcı yaptığı konuşmada Keşan TSO’nun mesleki eğitim kursları ve eğitimlerine devam edeceğini belirterek Keşan TSO’nun her zaman girişimciliğe destek vereceğini ve girişimcinin yanında olacağını dile getirdi. Amaçlarının, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak olduğunu söyleyen Cemal Yazıcı konuşmasının sonunda kursiyerlere başarı dileklerini iletti.

Dokuz gün sürecek girişimcilik eğitimi hafta içi 9:30 – 17:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek ve kurs sonunda projelendirilmiş iş planı kabul edilen katılımcılara, 30 Bin TL hibe ve isteğe göre 70 Bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi verilecek.    

    

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL