Belediyeler Güncel

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlandı

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlandı

ERDOĞAN DEMİR- 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dün düzenlenen törenle kutlandı.

Keşan Belediyesi organizasyonunda gerçekleşen tören saat 13.00’te Mehmet Gemici Cennet Bahçesi karşısında yeni yapılan KE-HAYKO Can evi açılışı ile gerçekleşti.

 

Buradaki törene Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, belediye meclis üyeleri, KE-HAYKO Başkanı Sevinç  Cebeci ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Protokol ve çocuklar tarafından Canevi’nin açılışı gerçekleştirildi.

İkinci program ise saat 14.00’te Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’de gerçekleştirildi.

Buradaki programda ilk olarak konuşan Keşan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden konuşan Veteriner Hekim Hasan Nural,katılımcılara “Hoşgeldiniz” diyerek, 4 Ekim Dünya Hayvan Hayvanları Koruma Günü’nü kutlayarak, çocukları hayvanlara karşı duyarlı olmaya davet etti.

Nural’dan sonra Keşan İlçe Tarım  ve orman Müdürlüğü’nden Veteriner Hekim Gizem Serçe konuştu.

Serçe konuşmasında, hayvanların korunması anlamında herkesin üzerine düşen görevi yapmasını ve hayvanların nesillerinin yok olmasına karşı uğraşılması gerektiği belirterek “Müdürlüğümüz olarak sahipsiz hayvanlarımızı sahiplendirmek ve aşılamalarına bakıyoruz. Dışarıda bulduğunuz sahipsiz hayvanlarımızı belediyemize veya müdürlüğümüze getirebilirsiniz. Bugünü unutmayalım, sokaktaki hayvanlarımızı besleyelim onlara sahip çıkalım. “ dedi.

Daha sonra konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’da Keşan Belediyesi olarak hayvanlara karşı gerekli hassasiyeti gösterdiklerini belirterek, “Sokaktaki hayvanlara sahip çıkınız, hayvanlara canlara kötü davranmayın. Hayvanlara şiddet uygulayanları uyarın.” şeklinde konuştu.

Program daha sonra açılan stantların gezilmesi ile sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL