HESABIM
Üye Ol

49 ULUSLARARASI UTRECHT HOLLANDA TURİZM FUARINDA VİZE IHLAMUR VE PEYNİRİ İLE TANITILDI

49 ULUSLARARASI UTRECHT HOLLANDA TURİZM FUARINDA VİZE IHLAMUR VE PEYNİRİ İLE TANITILDI

Bu yıl 49 cusu yapılan ve Türkiye’den   Turizm Bakanı  Mehmet Nuri Ersoy ile Hollanda Lahey  Büyükelçi Şaban Dişli ile Utrecht Belediye başkanının yanında Dünyadan bir çok ülkenin katıldığı ve 13 Ocak Pazar gününü kadar sürecek olan Turizm fuarının gözdesi yine Türkiye idi. Türkiye’den Marmaris, Kuşadası, Bodrum ,Kemer gibi Turistik bölgelerimizden bir çok otel ve turizm...

Haberin Tarihi: 10 Ocak 2019 - Okunma Sayısı:530 defa okundu.
Bu yıl 49 cusu yapılan ve Türkiye’den   Turizm Bakanı  Mehmet Nuri Ersoy ile Hollanda Lahey  Büyükelçi Şaban Dişli ile Utrecht Belediye başkanının yanında Dünyadan bir çok ülkenin katıldığı
ve 13 Ocak Pazar gününü kadar sürecek olan Turizm fuarının gözdesi yine Türkiye idi.
Türkiye’den Marmaris, Kuşadası, Bodrum ,Kemer gibi Turistik bölgelerimizden bir çok otel ve turizm işletmesi yanında  Turizm ofisimiz ve Türk Hava yolları standları ve Corendon standları  büyük ilgi gördü.
Bu yıl ilk kez  Bülent Türker in girişimleri ile Turizm fuarında  İngilizce ve Türkçe Turizm broşurleri yanı  sıra  konuklara  Vize’nin meşhur ıhlamuru  tanıtıldı ve ikram edildi. Ayrıca Çiftçi ve Vize li peynirleri de  tanıtılarak ikram edildi.
Bülent Türker  “sakin şehir Vize artık  kabuğundan çıkmalı ve bütün dünya  tanımalı. Vizemizi tanıtmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Geçen hafta tv ve radyolardan  1,5 saat duyurduk  izlettik.
Şimdi de 5 gün sureyle  Hollandalılara ıhlamuru tanıtıp Vize’mizin peynirlerini tattırarak farklı lezzetleri gösteriyoruz. Önemli olan burda Vize’nin tanıtımı. Bir çok kişi Vize yi sordu ve bilenlerde  mutlaka gidilip görülmesi gereken  kasaba ” dediler.
Turizmci Aydın Bayka  “gecen yaz gittim muhteşem bir yer peynirlerinin lezzetini ve ıhlamurun tadını unutamadım
hele Kıyıköy’de balık yemek bambaşka bir duygu ” dedi.
Bülent Türker ve ekibi pazar gününe kadar fuarda Vize’yi özellikle yabancılara ve Türkiye den gelen turizmcilere
tanıtmak için çalışacaklarını belirttiler.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı