Güncel Manşet Okuma Sayısı: 14

5 Sektörde 100 Kişiye İstihdam Garantili Eğitim

   Keşan TSO’nun “İşte 100 Yeni Yüz” Başlıklı İstihdam Projesi Hayata Geçiriliyor Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) tarafından Trakya Kalkınma Ajansı’na sunulup kabul edilen “İşte 100 Yeni Yüz” adlı..

5 Sektörde 100 Kişiye İstihdam Garantili Eğitim

   Keşan TSO’nun “İşte 100 Yeni Yüz” Başlıklı İstihdam Projesi Hayata Geçiriliyor

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) tarafından Trakya Kalkınma Ajansı’na sunulup kabul edilen “İşte 100 Yeni Yüz” adlı proje hayata geçiriliyor.

10 Mayıs 2012 tarihinde Tekirdağ Trakya Kalkınma Ajansı ile Keşan Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzalanan proje protokolüne göre bölgede yaşayan gençlerin mesleki eğitim programları ile geliştirilip iş gücüne katılımlarının sağlanması amaçlanıyor.

Keşan TSO Proje Koordinatörü ve KOSGEB Temsilcisi Seda Havale konu ile ilgili yaptığı açıklamada, 60 bin TL bedelli proje ile hedef kitleyi oluşturulan 100 kişinin aşçılık, garsonluk, konaklama işletmeciliği, ön muhasebe, satış-pazarlama ve insan kaynakları alanlarında eğitilerek, istihdam edilme kapasitelerinin arttırılacağını ifade ederek şunları söyledi;

“İstihdam garantili projemiz ile 6 ay içerisinde en az 50 kursiyerin işgücüne katılımını sağlamak istiyoruz. Keşan TSO önderliğinde ve Keşan Halk Eğitim Merkezi’nin ortak olduğu “İşte 100 Yeni Yüz” başlıklı proje’nin hayata geçirilmesiyle, bölgenin istihdam sorunlarına bir ölçüde çözüm getirilmesini istiyoruz.”

Seda Havale, proje kapsamında eğitime katılmak isteyenlerin 6 Şubat Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar başvuru yapabileceklerini kaydederek eğitim planı ve katılımcı profili ile ilgili şu bilgileri verdi;

“Aşçılık programına katılmak isteyenlerin tat ve koku duyumları gelişmiş, düzenli çalışma alışkanlığına sahip, dikkatli ve titiz kimseler olmaları gerekmektedir. Servis Elemanı programına katılmak isteyenler ise uzun süre ayakta çalışabilecek kadar bedence sağlam ve dayanıklı, insanların istek ve duygularını anlayabilen, güler yüzlü kimseler olmalıdır. Yine konaklama işletmeciliği programında eğitim almak isteyen kişiler, genel kültür sahibi, sosyal aktiviteleri gelişmiş, sözel ifade yeteneği güçlü, doğru ve çabuk karar verebilen kişiler olmalarının yanı sıra katılımcıların en az lise veya MYSO mezunu olmaları gerekmektedir. Muhasebe programına katılacaklarda ise kendini muhasebe alanında geliştirmek isteyen herkes içindir. Satış ve Pazarlama eğitimine katılmak isteyenlerin profili ise prezantabl olmak, kendini ve ürünü iyi ifade edebilme becerisine sahip olmak, ikna kabiliyeti yüksek, sabırlı olmak iyi bir satışçının sahip olması gereken nitelikler arasındadır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL