TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 302.735
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 52.676
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 248
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.539
Kültür Sanat tarih Okuma Sayısı: 497

57.Alay Bolayır Akademisi destek bekliyor

57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim, 57.Alay Bolayır Akademisi çalışmaları ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Selim‘in açıkklaması şöyle; 57. Alay yürüyüş komitesi olarak Bolayır’ın tarihi ile ilgili 2..

57.Alay Bolayır Akademisi destek bekliyor

57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim, 57.Alay Bolayır Akademisi çalışmaları ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Selim‘in açıkklaması şöyle;

57. Alay yürüyüş komitesi olarak Bolayır’ın tarihi ile ilgili 2 yıldır hem alan araştırması yapıyoruz hemde bu bölge tarihi ile ilgili tarihçi dostlarımızı Bolayirda ki çalışmalarımız ile ilgili fikir istişarelerin de bulunarak kendilerini Bolayır’a davet ediyoruz.
Kalıcı çalışmalarımızı da bir yanıyla devam ettiriyoruz.

Bizler 57. Alay yürüyüş komitesi olarak Bolayırı tarihimizin merkezi seçtik. Çalışmalarımızı bu temelde yürüterek İlk önce Bolayır Kültür evi bünyesinde tam donanımlı bir kütüphane kuruluşu ile başladık.

Dostlarımıza haber saldık. Atatürk Gönüllüleri kütüphane oluşumu platformu ülkemizin her yerinden kitap talebinde bulundu. Binlerce kitap yolladılar.

İkincisi Bolayır’ın dününü bugününü anlatacak bir kent müzesi görselliği ve yaşamsal alan görselliği, hamamın iç dizaynını tarih dokusuna bağlı kalarak şekilliyoruz.
Bunu dostlarımıza BOLAYIR köy muhtarı Bolayır Kültür Akademisi proje sorumlusu Adem Can Muhtarımız aracısı ile bir çağrıda bulunduk.

” BOLAYIR’A BORCUMUZU ÖDÜYORUZ”

Sesimize ilk cevap Tekirdağ büyükşehir belediyesinden geldi. Çocuk parkını sıfırdan yeniledi çocukları sevindirdi. Türbelere ziyarete gelenleri dinlendirmek için alana piknik masaları koydu.

Yine insanlarımızın spor yapması için bir düzüne spor yapma malzemesi gönderdi.

Arkasından İstanbul Büyükşehir belediyesi çocuk parkı eşyaları ve piknik masalarını gönderdi.

Arkasından ERGENE Belediyesi sesimize ses oldu. “BOLAYIR 57. ALAY KÜLTÜR AKADEMİSİ” nin iç ve dış düzenlemesi bize ait dedi ve çalışmaya Bolayır da başladılar. Diğer belediyeler ve sponsorlarımız çalışma yapmak için sıradalar.

Enez Belediyesi 600 metre kilit taşı ile sürece katkı sunuyor.

 

Bu konuda çok şanslıyız çünkü Bolayırda taş taş üstüne koymak isteyen Bolayırın tarihine ve insanına sahip çıkan Adem Can Muhtarımız var. Hiç umudunu kaybetmiyor.

Sürekli pozitif enerji ile bizlerin ve köy halkının enerjisini yükseltiyor.

Kısacası Bolayır’ın tarihi sac ayakları yerine oturuyor. Bu konuda Bolayır’a katkıda bulunan destek olan tüm insanlarımıza sizin aracınızla teşekkür ediyoruz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL