Güncel

57.Alay yürüyüşçüleri Keşan’da coşku ile karşılandı

Ekip bu sabah Keşan’dan Gelibolu’ya uğurlandı ERDOĞAN DEMİR Tekirdağ’dan Çanakkale’ye Çanakkale Savaşları’nda gösterdikleri kahramanlıkla destanlaşan 57’nci Alay anısına yürüyen ve 57. Alay’ı temsil eden kortej dün  Keşan’a ulaştı ve Mehmet..

Ekip bu sabah Keşan’dan Gelibolu’ya uğurlandı

ERDOĞAN DEMİR

Tekirdağ’dan Çanakkale’ye Çanakkale Savaşları’nda gösterdikleri kahramanlıkla destanlaşan 57’nci Alay anısına yürüyen ve 57. Alay’ı temsil eden kortej dün  Keşan’a ulaştı ve Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı tarafından karşılandı.

Çanakkale Deniz Zaferi´nin 108´nci yıldönümü nedeniyle 18 Mart Cumartesi günü düzenlenecek törenlere katılmak üzere 57. Alay Şehitliği´ne yürüyen; gaziler, öğrenciler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan kortej, ellerinde Türk bayraklı flamaları ve sloganlar yazılı pankartlarıyla akşam saatlerinde ulaştı. Kortej Keşan’da soğuk ve yağışlı havaya rağmen büyük ilgi ile karşılandı.

Keşan’a ulaşan ve Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı tarafından karşılanan 57’nci Alay’a, Mehmet Gemici Cennet Bahçesi mevkiinde 27’inci Alay’ın temsili Komutanı Hakan Eşme ve 27.Alay’ı temsil eden yürüyüşçüler katıldı.

Yürüyüşçüler, Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nden Alparslan Türkeş Meydanı’na kadar kortej halinde yürüdü ve burada bir tören düzenlendi.

Tören; Keşan Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı

Törende daha sonra Hikmet Selim Yılmaz söz aldı.

Yılmaz, Türk Sancağını yere düşürmeyeceklerini ifade ederek, şunları söyledi: “11 yıldan bu yana yürüyoruz. Sancağımızı yüreğimizde, beynimizde ve bilinçlerimizde taşımaya devam ediyoruz. Atam sen rahat uyu. Bu gençlik senin emanetini yere düşürmeyecek. Keşan dünya tarihine giren sancak liyakat madalyasıyla onurlandırılmıştır. Koca yürekli yürüyüşçü yol arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bizlere gerekli ilgi ve alakayı gösteren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

Yürüyüşçüler, geceyi Keşan’da geçirdikten sonra 16 Mart 2023 Perşembe sabahı Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı’nın uğurlaması ile Alparslan Türkeş Meydanı’ndan saat 09.00’da Çanakkale’ye doğru yola çıktı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL