Güncel

57. Alay yürüyüşçüleri Keşan’dan Çanakkale’ye geçti

57. Alay yürüyüşçüleri Keşan’dan Çanakkale’ye geçti

ERDOĞAN DEMİR

Tekirdağ’dan Çanakkale’ye Çanakkale Savaşları’nda gösterdikleri kahramanlıkla destanlaşan 57’nci Alay anısına yürüyen ve 57. Alay’ı temsil eden kortej,  dün 57.Alayın temsili Komutanı Hikmet Selim Yılmaz önderliğinde  Keşan’a ulaştı ve Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin ve 27.Alayın temsili komutanı Hakan Eşme  tarafından karşılandı.

Çanakkale Deniz Zaferi´nin 109´ncu yıldönümü nedeniyle bugün düzenlenecek törenlere katılmak üzere 57. Alay Şehitliği´ne yürüyen; gaziler, öğrenciler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan kortej, ellerindeki Türk bayraklı flamaları ve sloganlar yazılı pankartlarıyla 18.30 saatlerinde Keşan’a ulaştı. Kortej Keşan’da büyük ilgi ile karşılandı.

Keşan’a ulaşan ve Keşan Belediye Başkan Vekili Nehir Gergin tarafından karşılanan 57’nci Alay’a, Mehmet Gemici Cennet Bahçesi mevkiinde 27’inci Alay’ı temsil eden yürüyüşçüler ile Uzunköprü’den gelen 15.Hava Taburu yürüyüşçüleri de katıldı.

Yürüyüşçüler, Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na kadar kortej halinde yürüdü ve burada bir tören düzenlendi.

Tören; saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

Yürüyüşçüler, geceyi Keşan’da geçirdikten sonra 16 Mart Cumartesi günü  Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun uğurlaması ile Alparslan Türkeş Meydanı’ndan saat 09.00’da bugün düzenlenecek törenlere katılmak üzere Çanakkale’ye doğru yola çıktı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL