Güncel Manşet

Tarımsal Kalkınma ve Sulama Kooperatifi Yerinde Ziyaret Edildi

Tarımsal Kalkınma ve Sulama Kooperatifi Yerinde Ziyaret Edildi

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetici ve yetkilileri, oda üyesi Tarımsal Kalkınma ve Sulama Kooperatiflerini ziyaret etti.

     Keşan TSO Yönetici ve yetkilileri odaya kayıtlı 66 Tarımsal Kalkınma ve Sulama Kooperatifini ziyaret ederek kooperatif yetkilileri ile sorun, öneri ve görüşleri paylaştı.

     Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ziyaretlerde (31 Ağustos – 3 Temmuz)Keşan, İpsala ve Enez’de bulunan yaklaşık 50 köy ve beldedeki oda üyesi kooperatifleri dolaşan Keşan TSO yöneticileri, kooperatif başkanları ve yöneticileri ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundular.

     4 gün boyunca gece ve gündüz yapılan kooperatif ziyaretleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Yazıcı kooperatifçiliğin önemine dikkat çekerek şunları söyledi;

     “4 gün boyunca süren ziyaretlerimizde odamıza kayıtlı tarımsal kalkınma ve sulama kooperatiflerimizi dolaşarak burada kooperatif başkanlarımız ve yöneticilerimiz ile görüşme fırsatı yakaladık. Kooperatifçilik adı üstünde işbirliği demektir, bir hedef doğrultusunda birlik ve dayanışma ruhu içinde güçlerin birleştiği bir harekettir. Ziyaretlerimizde, kooperatif yöneticilerimiz ile bu gücü bölge yararına nasıl daha verimli kullanabiliriz, zenginlik üretmekte ve refahı arttırmakta ne gibi ortak çalışmalara imza atabiliriz bunları konuştuk. Kooperatiflerimiz kırsalda ve ülke genelinde kalkınmanın temelini oluşturmakta ve yerelin gücünü ortaya çıkarmaktadırlar. Bizde oda olarak kooperatiflerimizin bu öneminin farkındayız ve birlikte yapılacak çalışmalar için proje üretmeye devam edeceğiz.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL