Eğitim Güncel

7 akademisyen dünyanın en etkili bilim insanları arasında yer aldı

7 akademisyen dünyanın en etkili bilim insanları arasında yer aldı

Trakya Üniversitesi’nden 7 akademisyen dünyanın en etkili bilim insanları arasında yer aldı

HABER MERKEZİ- Elsevier ve Stanford Üniversitesi iş birliğiyle hazırlanan dünyanın en etkili bilim insanlarının sıralandığı listeye Trakya Üniversitesinden 7 akademisyen girmeyi başardı.

Stanford Üniversitesinden Prof. Dr. John P. A. Ioannidis ve araştırma ekibi tarafından 22 ana bilim dalı ile 176 bilim dalında hazırlanan ve 2019 yılından bu yana her yıl gerçekleştirilen “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Sıralaması” geçtiğimiz günlerde Hollanda merkezli yayıncılık şirketi olan Elsevier tarafından yayımlandı.

Dünyanın en etkili bilim insanlarının yer aldığı listede “nitelikli yayın sayısı”, “yayınlara yapılan atıflar”, “h-indeksi”, “hm-indeksi” gibi göstergeler dikkate alınarak “yıllık etki” ve “kariyer boyu etki” olarak iki kategori hazırlandı.

200 bini aşkın bilim insanının değerlendirmeye tabi tutulduğu “yıllık etki” listesinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Aydoğdu, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Korkmaz, Edirne Teknik Bilimler Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Tuna, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necdet Süt, İpsala Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Tokatlı ve Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yüksel Bayrak bulunurken, “kariyer boyu etki” listesinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Aydoğdu ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mümin Şahin yer aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL