HESABIM
Üye Ol

80’lik Ali Dede’nin Atatürk sevgisi…

Keşanlı 80 yaşındaki Ali Emirden, Atatürk’e olan aşkını sanata yansıtıyor.                 Emirden,  sanata olan ilgisini Atatürk Portlerine yansıtıyor. Emirden , bir çok üniversite ve okulların Atatürk köşelerini hazırlayan 80 yaşında Atatürk aşığı bir sanatçı.                 Emirden, bakır üzerine süslemeler ve sanat çalışmaları arayanlara hizmet ediyor.                 Keşanlı olan Ali Emirden, bugünlerde Keşan sokaklarında açtığı sergisinde...

Haberin Tarihi: 31 Temmuz 2012 - Okunma Sayısı:1044 defa okundu.

Keşanlı 80 yaşındaki Ali Emirden, Atatürk’e olan aşkını sanata yansıtıyor.

                Emirden,  sanata olan ilgisini Atatürk Portlerine yansıtıyor. Emirden , bir çok üniversite ve okulların Atatürk köşelerini hazırlayan 80 yaşında Atatürk aşığı bir sanatçı.

                Emirden, bakır üzerine süslemeler ve sanat çalışmaları arayanlara hizmet ediyor.

                Keşanlı olan Ali Emirden, bugünlerde Keşan sokaklarında açtığı sergisinde verdiği hizmetleri Keşan ve bölge halkı ile paylaşarak kendine de ayrıca bir ekonomik katkı sağlamaya çalışıyor.

                Emirden’in eserleri arasında bakır üzerine resim ve tablolar, restaurant ve villalarda bakırdan büyükj tablolar, saray tipi kornejkler ve şömine süsleme yer alıyor.

                Emirden, son günlerde Atatürk’e karşı olan çeşitli saldırılar ve Atatürk’ün unutturulmak istenilmesini de içine sindiremediğini belirtiyor.


Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı