Manşet

SatrançTurnuvası heyacanı

SatrançTurnuvası heyacanı

        

28 Temmuz 2012 Cumartesi günü başlayacak 10.Uluslararası Keşan Kültür ve Turizm Festivali Uluslar arası Satranç Turnuvası öncesi Keşan’a gelen Turnuvanın başhakemi Emin Yasa Altun ile Turnuva Koordinatörü Rafet Gülmez, Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ayşegül Arslan Aydın ve Keşan Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Erdoğan Demir, 26 Temmuz 2012 günü Keşan Kaymakamı Ahmet Narinoğlu’nu ziyaret ettiler.

Saat 14.00’te gerçekleşen ziyarette konuşan Narinoğlu, düzenlenen turnuvanın Keşan için önemli olduğunu belirterek “İlçemizde bu tür etkinliklerin yapılması çok önemlidir. Satranç sporunun ilçemizde de gelişmesi adına bu tür etkinliklerin yapılmasın da çok olumludur” dedi.

Altun, Gülmez ve Aydın saat 17.00 sıralarında da Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ı makamında ziyaret ettiler. Özcan, Keşan Belediyesi olarak satranç sporu adına çok önem verdiklerini belirterek “İmkanlarımız ölçüsünde bu etkinliği gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu yılda Uluslar arası gerçekleştireceğimiz turnuvada ilçemizde ülkemizin bir çok yerinden ve çeşitli ülkelerden gelecek satranççıları ağırlayacağız” dedi.

 Başhakem Emin Yasa Altun ve Koordinatör Rafet Gülme’de 25 Temmuz 2012 Çarşamba günü sona eren turnuva için Türkiye’den yaklaşık 260 ve yurtdışından da 60 bazşvurunun olduğunu belirterek, “Keşan Belediyesi’nin organize ettiği bu turnuva ülkemizdeki önemli turnuvalardan biri haline geldi. Belediye Başkanımız Mehmet Özcan’ın satranç sporuna verdiği desteğe federasyonumuz adına teşekkür ediyoruz”şeklinde konuştular.

 Turnuva 28 Temmuz 2012 Cumartesi günü saat 16.30’da Köşk Düğün Salonu’nda start alacak ve 2 Ağustos 2012 Perşembe günü saat 16.00’da düzenlenecek ödül töreni ile son bulacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL