Güncel Okuma Sayısı: 12

AA ve TRT Muhabiri Yunanistan’a sokulmadı

Yunanistan’dan transit geçerek Makedonya’ya gitmek isteyen gazeteci Necdet Uybaş’ın Yunanistan tarafındaki Kipi Sınır Kapısı’ndan geri çevrildiği iddia edildi. İddiaya göre, Makedonya’ya Yörük Türkleri ile ilgili düzenlenen festivali takip etmek için..

AA ve TRT Muhabiri Yunanistan’a sokulmadı

Yunanistan’dan transit geçerek Makedonya’ya gitmek isteyen gazeteci Necdet Uybaş’ın Yunanistan tarafındaki Kipi Sınır Kapısı’ndan geri çevrildiği iddia edildi.

IMG_8204-Kopya1

İddiaya göre, Makedonya’ya Yörük Türkleri ile ilgili düzenlenen festivali takip etmek için İstanbul’dan kalkan bir firmaya ait otobüsle gitmek isteyen Anadolu Ajansı ve TRT Muhabiri Necdet Uybaş’ın pasaportu İpsala Sınır Kapısı’nın karşısındaki Kipi Sınır Kapısı’nda gümrük polisi tarafından alıkonuldu. Uybaş’a, Makedonya’nın başkenti Üsküp’e mi gittiğini soran Yunan gümrük polisi, ‘evet’ cevabının ardından otobüsten bagajlarını indirmesini istedi.

Daha sonra Yunan vizesinin olduğu pasaportun arka sayfasına siyah bir damga vuran polis Uybaş’ın ülkeye giremeyeceğini söyledi. Gazeteci Uybaş, yaptığı açıklamada, 40 yıldan bu yana Keşan’da birçok yaygın basın kuruluşuna haber yaptığını ve 20 yıldan bu yana da Yunanistan’a sorunsuz girip çıktığını ifade ederek, Yunan makamlarının bir açıklama yapmadıklarını söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL