Köşe Yazısı

ACILAR

Şimal Yıldızı Recebiye ÇATAKSEZER rcataksezer@kesanpostasi.com     Ansızın düşer ya hani bazen aklına gençliğin . Bir anda gelir yakalar seni en alakasız bir zamanda, gülüp oynarken gelir bulur seni bir..

ACILAR

44

Şimal Yıldızı

Recebiye ÇATAKSEZER

rcataksezer@kesanpostasi.com

 

 

Ansızın düşer ya hani bazen aklına gençliğin . Bir anda gelir yakalar seni en alakasız bir zamanda, gülüp oynarken gelir bulur seni bir şekilde o hatırlamaya hep korktuğun, her aklına geldiğinde kendi içinde kaçışıp durduğun, acı dolu zamanların. Yaşayamadıkların . Hataların, ‘keşke’lerin..

Nerede olursan ol her ne yaparsan yap gelir bulur yine seni herhangi biryerde. Düşünürken beyninin içinde sana sancı veren o düşünceler hançer gibi gelir saplanır ya hani kalbinin tam ortasına. Olduğun yerde öyle boynu bükük kalırsın ya hani , o an hayatın boyunca bir daha hiç gülemeyeceğini zannedersin. Bir daha hiç değişmeyeceğine inandığın bir ifade alır yüzünü. Geçmiş gözünün önünden o an bir daha geçer acısıyla, zorluklarıyla, mutluluklarıyla, hüzünleriyle, iyisiyle ve kötüsüyle devirdiğin kocaman ömür bir anda canlanıverir tekrar gözlerinin önünde..

Sanki koca bir ömrü bir saniyeye sığdırmaya çalışırmış gibi yorgun düşer düşüncelerin. Dizlerinin bağı çözülür, nutkun tutulur ne yapacağını şaşırırsın.. Kendinle başbaşa kalırsın sonra. Asıl mücadele şimdi başlar. Gözyaşlarını kimse görmesin diye gizli gizli bakınırsın etrafına. Sadece kendi içinde yaşarsın acılarını.. Fırtınalar kopar da içinde ağzını açamazsın boğazında düğümlenir acıların . Sonra açarsın yanık bir türkü tam hedef ciğerinden vurur .O kahrolası sigaradan bir nefes çeker yanarsın ,sanki canından can kopar o anda . Ömründen ömür gider.. Gözlerinden bir damla yaş akar sonra..

Ciğerin sökülürya hani..

Sonra içine ateş düşer cayır cayır yakar seni içeride bir yerlerde. Bağrın yanar.. Bir damla daha bırakırsın o yorgun gözlerinden..

Sonra dersinki ‘KEŞKE..’ Bunu derken içine öyle bi oturur ki sebep olan anılar..Ağlamak istersin bağıra çağıra feryat figanla . Gerçi bilirsin ağlasan bile acında zerre azalmayacak. Sonra susarsın işte bir şekilde. Sadece susarsın ..

İçin bağırırken sen susarsın. İçin ağlarken sen susarsın. İçin paramparça olup kırılırken sen susarsın. Sen sadece susarsın konuşmak istemezsin susmak iyidir deyip acılarını anılarını boğazına düğümlersin. Bir bulut olup gökyüzüne çıkmak istersin tüm yitirdiklerine ağlarsın sessizce saklanıp yok olmak istersin.,

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL