Bölgeden

ADD Babaeski Şube Başkanı Binnur Güdücüler oldu…

-Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ -Fotoğraflar: Hasan KALA KIRKLARELİ’nin Babaeski İlçesi’nde Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Şubesi’nin, 13.Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Belediye Sarayı Tansa Düğün Salonu’nda yapılan Genel Kurulda, Atatürkçü Düşünce Derneği..

ADD Babaeski Şube Başkanı Binnur Güdücüler oldu…
-Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ
-Fotoğraflar: Hasan KALA
KIRKLARELİ’nin Babaeski İlçesi’nde Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Şubesi’nin, 13.Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.
Belediye Sarayı Tansa Düğün Salonu’nda yapılan Genel Kurulda, Atatürkçü Düşünce Derneği Babaeski Şubesi’nin yeni Başkanı Binnur Güdücüler seçildi.
Yeterli çoğunluğun sağlandığı Genel Kurulda, Divan Başkanlığını, Eğitim İş Babaeski Temsilcisi Orhan Yarımkale, Üyeliklerini ise Sibel Çınar ile Sercan Taşkıran yaptılar.
CHP Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu, İYİ Parti Babaeski İlçe Başkanı Ayhan Akcan, Türkiye Değişim Partisi Babaeski İlçe Başkanı Hakan İnanç, Gelecek Partisi Babaeski İlçe Başkanı Ş.Özlem Tosunlu ve ADD Trakya Bölge Sorumlusu Recep Ayaz, ADD önceki dönem Trakya Bölge Sorumlusu Hakan Dedeoğlu, Emekli Tuğgeneral Vedat Şakir Korular, Emekli Kurmay Başkanı Albay Mahfuz Bingöl, Oda ve Dernek Temsilcilerinin de katıldığı Genel Kurulda mevcut Başkan Fatma Durak ile önceki dönem ADD Şube Başkanı Binnur Güdücülerin listeleri kıyasıya yarıştı.
Genel Kurul, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından, mevcut başkan Fatma Durak’ın, açılış konuşması ile başladı.
Daha sonra, ADD Babaeski Şubesi’nin, gelir gider raporu Şube Başkanı Fatma Durak tarafından, Denetleme Raporu ise İlhan Okumuş tarafından okundu. Genel Kurulda yeni yılın Tahmini Bütçesi de 220 Bin TL olarak belirlendi.
Okunan raporlar, ayrı ayrı ibra edildikten sonra Yönetim Kurulu seçimlerine geçildi.
Mevcut Başkan Fatma Durak ile önceki dönem ADD Şube Başkanı Binnur Güdücülerin yarıştığı seçimde Hazirun cetvelinde resmi kayıtlı 304 Üyeden 198 kişi oy kullandı.
Yönetim Kurulu seçimlerinde Üyelerin 105 oyunu alan Binnur Güdücüler, yeni Başkan seçildi.
Mevcut Başkan Fatma Durak ise 73 oy aldı.
Yönetim Kurulu Üyeliklerinde ise yaklaşık 4,5 saat süren oy tasnifi sonucunda Ayşen Sak 113 Oy ile en çok oyu alan Yönetim Kurulu Üyesi oldu.
Yönetim Kuruluna: Ayşen Sak (113 oy), Binnur Güdücüler (105 oy), Fatma Orhun (101 oy), Arif Okumuş (101 oy), Güner Deniz Sivri (97 oy), Şinasi Seçkin (94 oy), Belgin Zorlutuna (92 oy), Salih Çatıkkaş (92 oy) seçildiler.
Denetleme Kurulu Üyeliklerine; Kerim Alkan, Ali Özer, Naim Akın seçildiler.
Disiplin Kurulu Üyeliklerine; Ertan Karalarlı, Melek Özkul, Sefer Yazıcı seçildiler.
Genel Merkez Üst Kurul Delegeliklerine ise; Fatma Orhun, Ayşen Sak, Şinasi Seçkin ve Nuriye Bayraktar seçildiler.
ADD Babaeski Şube Başkanı seçilen Binnur Güdücüler, yaptığı teşekkür konuşmasında; “Bugün gerçekleştirmiş olduğumuz 13.Olağan Genel Kurulumuzda Yönetim Aday listemizdeki Arkadaşlarımla birlikte tam bağımsızlık grubunun Başkan Adayı olarak beni seçen değerli üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra her şey Laik, Demokratik, Çağdaş Türkiye için Birlik ve Beraberlik içinde daha güzel olacak. Yönetim Kurulunda ki arkadaşlarım ile birlikte Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinde çalışmalarımıza en iyi şekilde devam edeceğiz, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.” Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL