Güncel Manşet

ADEN Koleji’nde Sivil Savunma tatbikat yapıldı

ADEN Koleji’nde Sivil Savunma tatbikat yapıldı

  (Videolu Haber)

 

Sivil Savunma ve Deprem Haftası nedeniyle ADEN Koleji’nde deprem ve yangın tatbikatı yapıldı.

DSCF5735 DSCF5742

Kulüp Öğretmenleri Hasan Kılıç ve Şinasi Göktaş yönetiminde gerçekleşen tatbikatta senaryo gereği ilk olarak sirenler çaldı. Öğrenciler deprem anında sıraların altına girmelerinin ardından ikinci zilde binayı boşalttılar.

Bu sırada okulun 1. katında mahsur kalan yaralı bir öğrenciyi Keşan Belediyesi itfaiye ekipleri kurtardı. Kurtarılan öğrenciye yine senaryo gereği 112 Acil Servis ekipleri ilk müdahaleyi yapmalarının ardından hastaneye götürüldü.

DSCF5746 DSCF5754

Tatbikat yangın söndürmeyle devam etti. Okul bahçesinde yapılan maket ev yakılmasının ardından, öğrencilere yangına ilk müdahale ve söndürme konuları hakkında bilgiler verildi.

12 23

Program, Sivil Savunma  Kulübü öğrencileri Çağdaş Ülker, İpek Demirci, Eylül Mersinli, Tolga Palabıyık, Ramazan Yağız Güneş, Aksaya Bayraktar, Berke Can Beyaz, Efe Demir, Ali Taylan Şahin, Utku Çapın ve Emir Ekinci’nin Sivil Savunma ve Deprem Haftası nedeniyle hazırladıkları eserleri okudular.

Tatbikatın sonunda ADEN Koleji Anaokulu ve Ortaokul Müdürü Elvan Ekinci ve İlkokul Müdürü Mehmet Engin, Keşan Belediyesi İtfaiye Amirliği ekiplerine ve 112 Acil Servis ekiplerine katkılarından dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL