Güncel Manşet

ADEN Koleji’nin “Öğrenci Değişim Projesi” başladı

ADEN Koleji’nin “Öğrenci Değişim Projesi” başladı

ADEN Koleji’nin “Öğrenci Değişim Projesi” başladı

  • Litvanya’dan gelen konuk öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürü Feryaz Yüksel’i ziyaret etti

ADEN Koleji Öğrenci Değişim Projesi başladı. Litvanya’dan gelen 15 öğrenci ve 2 öğretmen önceki gece saat 20. 45 sıralarında Keşan’a geldiler. Konuk öğrenciler dün sabah ADEN Koleji’ne gelerek program hakkında bilgilendirildiler.

DSC_0950 DSCF6253

ADEN Koleji Anaokulu/Ortaokul Müdürü Elvan Ekinci ve İlkokul Müdürü Mehmet Engin, konuk öğrencilere yaptıkları konuşmada, proje nedeniyle heyecanlı olduklarını belirterek, “Ülkemize ve okulumuza hoş geldiniz. Sizleri burada görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Kendinizi sizin okulunuzda akşamları da sizin evinizdeymiş gibi hissedin. Sizler, iki ülkenin farklı kültürlerini birbirinize iletecek, yaşatacaksınız. Farklı kültürleri birbirinize iletin ve doya doya yaşayın. Hepiniz tekrar hoş geldiniz” dedi.

 

Konuk öğrencilerin okulu gezmelerinin ardından “Okyanus” adlı psikolojik durum oyunu oynandı. Oyunda öğrencilerin farklı yer ve kültür görmelerinden sonra psikolojik durumları hakkında bilgiler edinilmesi sağlandı.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ FERYAZ YÜKSEL ZİYARETİ

 

DSC_1027 DSC_1028

ADEN Koleji 7. Sınıf öğrencileri ve Litvanyalı öğrenciler, saat 10.30’da İlçe Milli Eğitim Müdürü Feryaz Yüksel’i ziyaret ettiler. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Aras ve Feyzullah Koçak’ın da katıldığı ziyarette bir konuşma yapan Feryaz Yüksel, konuşmasına misafir öğrencilere “Hoş geldiniz” diyerek başladı.

DSC_1068

Milli Eğitim Müdürü Yüksel, ülkelerin farklı olabileceğini ancak insan olarak hiçbir farkın olmadığını ifade ederek, “Aynı havayı soluyoruz, aynı suyu içiyoruz. Sadece dünyanın değişik yerlerinde olan insanlar, o toplumun kültürünü edinmiş oluyorlar. Ben sizleri kendimizden farklı görmüyorum. Sizi başka bir yerde görsem, Türk vatandaşı derim” dedi.

 

Yüksel, konuşmasının devamında Keşan’ın eğitim durumu hakkında bilgiler verdi. Litvanyalı öğrencilerin Keşan’da oldukları süre içerisinde kültür alış-verişinin yapılacağını vurgulayan Feryaz Yüksel, “Tekrar hoş geldiniz. Tüm kalbimizle sizleri seviyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

ARAS: “DÜNYA BÜYÜK BİR KÖY HALİNE GELDİ”

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Aras da, sözlerine, dünyanın büyük bir köy haline geldiğini belirterek başladı. Aras, sınırların konulduğunu ancak bu tür ülke projeleriyle sınırların bir nevi kaldırıldığını kaydetti.

Aras, “Böyle projelere kültür alışverişi artacak. Çocuklarımız daha iyi tanışarak büyüklerin çıkardıkları sorunlar ortadan kalkacak. Gelecekte barış içinde bir dünya olmasını diliyoruz. Ülkemizde iyi vakit geçirmeniz dileğiyle yeniden hoş geldiniz” dedi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Koçak da, ilk olarak proje için ADEN Koleji’ne teşekkür etti.  Koçak, “Türkler olarak kardeşlik için herkese açığız. Birlik ve beraberlik için bu iletişimlerin olması gerekmektedir. Umarız ki buradan memnun bir şekilde ayrılırsınız. Bu çalışmaların devamını da görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların arından, Litvanya’dan gelen öğretmenler ve öğrenciler, kendi ülkeleri hakkında bilgiler verdiler. Ziyaret, fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL