Bölgeden Güncel Manşet

ADEN Koleji’nin “Öğrenci Değişim Projesi” 21 Mart’ta başlıyor

ADEN Koleji’nin “Öğrenci Değişim Projesi” 21 Mart’ta başlıyor

ADEN Koleji’nin “Öğrenci Değişim Projesi” 21 Mart’ta başlıyor

 

  • Litvanya’dan gelecek olan öğrenciler bir hafta boyunca Keşan’da kalacaklar

Friendship logo

ADEN Koleji’nin “Öğrenci Değişim Projesi” 21 Mart 2013  Perşembe günü başlıyor. Litvanya Kaunas şehrinden gelecek olan öğrenciler, ADEN Koleji 7. Sınıf öğrencileriyle bir hafta boyunca çeşitli etkinliklere katılacaklar.

Konu hakkında bilgi veren ADEN Koleji Ortaokulu Müdürü Elvan Ekinci, projenin mimarının Kristina Balcı olduğunu belirterek, “Projeye Litvanya’dan 15 öğrenci ve iki öğretmen katılacak” dedi.

KONUK ÖĞRENCİLER

Projenin amacının kültürel çeşitlilik, kültürler ve medeniyetler arası paylaşım ve ADEN Koleji’nin eğitim sisteminin temelini oluşturan İngilizce konuşma üzerine olacağını vurgulayan Ekinci, “Litvanya’dan gelecek misafir öğrencilerimiz, okulumuzun 7. Sınıf öğrencilerimizin evlerinde konuk olacaklar. Bu süre içerisinde konuk öğrencilerimiz, Türk örf ve adetlerine göre misafir edileceklerdir” şeklinde konuştu.

ELVAN EKİNCİ

Projenin hazırlanış aşaması hakkında da bilgi veren Elvan Ekinci, sözlerine şöyle devam etti: “Eğitim yılının başından bu yana hazırlıkları süren bu proje, Litvanya’dan kardeş okulun belirlenmesiyle başlamıştır. Daha sonra öğrenciler ve ailelerin tanışmaları internet üzerinden gerçekleşmiştir. Bunun ardından öğrenciler ilgi ve yeteneklerine göre eşleştirilip uygun ve arkadaş grubu oluşturuldu. Akabinde öğrencilerimizin birbirlerini daha iyi tanıyabilecekleri ödev verildi. İkinci bir ödevleri de aileleri işin içine katarak bir video konferans görüşmesi gerçekleştirildi. Bu hem öğrenci ve ailelerin birbirlerini tanımalarını hem de bir güven ortamının oluşmasını sağladı”

 

ADEN Koleji Ortaokul Müdürü Elvan Ekinci son olarak, Litvanya’dan gelecek öğrencilerin, hem Keşan’ın kültürel ve tarihi yerlerini gezeceklerini hem de kültürler arası bir kardeşlik köprüsü kurulacağını ifade etti.

Ekinci, bir haftalık program süresinde Türkiye-Litvanya Gecesi’nin de yapılacağını belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL