HESABIM
Üye Ol

Adı: Kader Soyadı: Kadın

  NURUN DÜNYASI ndunyasi@kesanpostasi.com   Ceylan bakışlı bir kız! Daha doğmadan anlına yazılan kaderinden habersiz, ağlayan gözlerle hayat’a merhaba dedi. Yastıktan bebekleri olan, dört kardeşten biriydi Kader. Hırçın bir baba ve çaresiz bir annenin kızıydı, sevgiyi hiç bilmeyen etrafındaki büyüklerinden sevginin mutluluk veren bir şey olduğunu biliyordu. Kader 15 yaşındaydı ve hiç çocuk olamadan hayatın...

Yazar: Nur KURT - Yazının Tarihi: 6 Mart 2016 - Okunma Sayısı:676 defa okundu.

10247418_760929307308210_921896425522909737_n

  NURUN DÜNYASI
ndunyasi@kesanpostasi.com

 

Ceylan bakışlı bir kız!
Daha doğmadan anlına yazılan kaderinden habersiz, ağlayan gözlerle hayat’a merhaba dedi. Yastıktan bebekleri olan, dört kardeşten biriydi Kader. Hırçın bir baba ve çaresiz bir annenin kızıydı, sevgiyi hiç bilmeyen etrafındaki büyüklerinden sevginin mutluluk veren bir şey olduğunu biliyordu.

Kader 15 yaşındaydı ve hiç çocuk olamadan hayatın en zor oyununda rol aldı.
Sokakta oynarken sevginin ne olduğunu bilmeden onu yakalamaya çalıştı.
Çocuk aklıyla yaşına göre çok ağır yük bindirip, düştü sevginin peşine! Aşk, Sevgi ve mutluluğu bulduğunu zannetmişti.

O yaşta, belki de bir kaçıştı onun için nerden bilecekti ki hayatın acımasız oyun oynayacağını. Kader 15’de çocuk yaşta evlendi.
İşte o gün gerçek hayata merhaba dediğinin farkında bile değildi! Sevgisiz büyüyen Kader evliliğinde de sevgiyi yakalayamamıştı. Kısa bir süre sonra mutluluğun yerini acımasız bir hayat aldı.

Alkolik bir eş ile kalakalmıştı. Mutluluğu çok kısa süren Kader, kaderiyle artık baş başa! İlk çocuğu Dünya’ya geldikten hemen sonra, asker yolu gözledi. Kader asker eşi ve 16’da anne oldu. Bunlar çok ağır yüktü, tek tesellisi ise Dünya’ya getirdiği oğluydu.

Hiç oyuncağı olmayan Kader yaşayamadıklarını oğluna yaşatmak ister. Bir oyuncak alamaz oğluna getirilen oyuncakla da yetinmesini de bilir. Oğlu uyuduktan sonra da onun oyuncaklarıyla, gizlice oynar. Çünkü Kader hiç çocuk olmadı olamadı!

Oğlunun oyuncaklarıyla oynarken çocuk olmanın tadını çıkarıyordu bir an olsun bir asker eşi ve anne olduğunu unutuyordu.
Hasretti öyle oyuncaklara onun hiç oyuncağı olmamıştı!

Kısa vadeli ölgün bir hayata inat, doyasıya yaşamaktı tek arzusu… Ama kader o mutluluğu sadece uzaktan seyrede biliyordu! Özgürlüğü elinden alınmış bir kadındı. Dağlarda avcıya yenik düşen tek yürekti belki de.

Artık kader 18’inde iki çocuk annesi ve dört duvar arasında mahkûm, akşam olmasını istemeyen bir kadın! Alkolik bir eş ve çocuklarının gözü önünde şiddete maruz kalan bir anne!

Kader ceylan bakışlı gözlerinde hep ürkek, korkak bir o kadarda sevgiye hasretti. Ay düşen saçlarında sevdası geceye uzanır ve bedenindeki ruh yetimdi. En tatlı sesiydi belki de aşk için alınan her nefes dağ yollarında bir umuttu onun için. Lakin yıllar geçtikçe Kader’in Kader’i hiç değişmedi.

Değişen genç yaşında yüzündeki çizgiler saçlarındaki aklar ve yorgun bir bedendi Kader.
Şimdilerde Kader 30’unda iki çocuk annesi yazılan kaderini değiştiremedi! Kaderine sevgi tohumları ekip mutluluğun peşini hiç bırakmadı.

Her gecenin sabahında bir umutla bakıyor hayata…
Bir sevda olur ve rüzgâra bırakır özlemli saçlarını…
Belki çaresiz, belki umutsuz yarınlarından içinde küçücük yüreğiyle kocaman sevgiler taşıyor hayata dair… Suçlamıyor hayatı, hayatın sunduğu güzelliklerin farkındaydı Kader.

Kader her şeyin farkındaydı ama herkesin unuttuğu bir şey vardı. O BİR ANNEYDİ… ADI KADER SOYADI KADIN!

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı