TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 351.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.663
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 232
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.824
Köşe Yazısı

AĞA’NIN POH’U

  Kim ne derse desin ben eskilerin deyimiyle Âli,yani;Yüce-yüksek ve gene eskilerin deyimiyle, Necip yani;temiz-soylu bir millet olduğumuz iddiasındayım. Böyle olmasaydık Yunus, Mevlana,Hacı Bektaş, Fatih,Yavuz,Atatürk ve sayamadığım dünyaya mâlolmuş birçok..

AĞA’NIN POH’U

 

Kim ne derse desin ben eskilerin deyimiyle Âli,yani;Yüce-yüksek ve gene eskilerin deyimiyle, Necip yani;temiz-soylu
bir millet olduğumuz iddiasındayım. Böyle olmasaydık Yunus, Mevlana,Hacı Bektaş, Fatih,Yavuz,Atatürk ve sayamadığım
dünyaya mâlolmuş birçok kişi bu milletin bağrından çıkabilir miydi?

Bu millet Aziz Nesin gibi gibi bir gülmece ustasını da bağrından çıkarmış ve çıkarmaya devam edecektir.
En acılı gününde bile gülmeyi başarabilen kaç millet vardır? Geçtiğimiz günlerde bir gazetede konu edildi: Kadın müşteri manav tezgahına yaklaşarak bir erik almış ve ağzına atmış.Bunu gören manav ” abla karpuz da keseyim mi?”demiş.

Şimdi buradaki yaratıcılığa şapka çıkarmazda, bu zor günlerde gülmez misiniz?

Ülkemizin yaşadığı bu zor günlerde hepimiz ekonomist olduk. Bir televizyonda program yapan, ama; spor yazarımı yoksa ekonomi profesörü mü olduğunu anlamakta güçlük çektiğim sakallı bir profesör bu günlerde; Rezza Sarraf’ın altınları yetmemiş gibi,Ziraat Bankasının “evdeki altını biz e getirmenin zamanı destekli reklamını da arkasına alarak, aklını halkın elinde bulunan ve kendince belirlediği rakama göre yaklaşık 90 milyar dolar değerindeki altına takmış.

Rahmetli Özal gibi insan faktörünü yok sayarak, yani; bugünkü medeniyeti yaratanın insan emeği olduğunu görmezden gelerek, ekonomi vaazları veren bu kişi sanırım ilk kez Özal döneminde yaşadığımız yüksek faiz politikasını önerecek, bu yetmezse borsada sun-i yükselmeler yaratarak borsayı cazip gösterecek ve milletin altınlarını alacak. Sonrada borsa tepetaklak olacak ve varılacak yere gelindiğinde bazı otobüs muavinlerinin söylediği gibi “yolculuk bitmiştir, yandı paralar !”

Sayın profesör:Liberal inançların da, temsil ettiğin sermaye gurubu da sana hayırlı olsun. Ama inan bu halk dediklerini yemez. Ancak bu Âli ve Necip Milletimiz inanırsa neler yapabileceğini Milli Mücadele yıllarında çıkartılan Tekalif’i Milliye kanununu sahiplenmesiyle göstermiştir.

Halkımızın hep tek bir şartı olmuştur. Bana güven ver ve de beni inandır.Ayrıca geleneklerine son derece bağlı olan halkımız büyüklerine saygıda kusur etmez ve her zaman haddini bilir.

Halk arasında (özellikle güney Anadolu’da) bir deyim vardır.”Ağa’nın Poh’unun üstüne Poh yapılmaz.”

Şimdi;büyüğümüz Amerika liberal kalkınmamız için yeterince yardım yapmışken, halkımız altınlarını (eğer kaldıysa) vererek,

Amerika’nın üstüne çıkıp Poh mu yapsın yani.!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL