HESABIM
Üye Ol

Ahmet Köseler: “Türkiye Basın Özgürlüğü’nde Son Sıralarda”

Ahmet Köseler: “Türkiye Basın Özgürlüğü’nde Son Sıralarda”

Saadet Partisi Keşan İlçe Başkanı Ahmet Köseler; yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Dünya Basın Özgürlüğü sıralamasında son sıralarda olduğuna dikkat çekti. “Avrupa bizim neyimizi kıskansın?” Köseler, basın açıklamasında şunları söyledi; “Türkiye bu yıl Dünya Basın Özgürlüğü sıralamasında Hindistan, Güney Afrika, Endonezya, Nijerya gibi ülkelerin ardından 157. Sırada yer aldı. Şimdi iktidar Avrupa bizi niye kıskansın? Parmakla gösterilen bir ülke...

Haberin Tarihi: 7 Kasım 2018 - Okunma Sayısı:200 defa okundu.

Saadet Partisi Keşan İlçe Başkanı Ahmet Köseler; yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Dünya Basın Özgürlüğü sıralamasında son sıralarda olduğuna dikkat çekti.

“Avrupa bizim neyimizi kıskansın?”

Köseler, basın açıklamasında şunları söyledi; “Türkiye bu yıl Dünya Basın Özgürlüğü sıralamasında Hindistan, Güney Afrika, Endonezya, Nijerya gibi ülkelerin ardından 157. Sırada yer aldı. Şimdi iktidar Avrupa bizi niye kıskansın? Parmakla gösterilen bir ülke olduk diyorlar. Hakikaten de parmakla gösterilecek haldeyiz. Bazen kötü örnekler de parmakla gösterilip ‘onun gibi olma’ mesajı verilir. Nasıl olur da Türkiye gibi bir ülke eğitimde, basın özgürlüğünde alt sıralarda olur? Ne yazık ki bugün ülkemizde demokrasi yalnızca seçim günü sandığa gidip oy vermeye indirgenmiş durumda. Yöneticilerin halkına hesap vermediği bir toplum refah toplumu olamaz. Çünkü hatalarını ve eksikliklerini göremez. Bugün ne yazık ki medya baskı altındadır. Bazen zam haberini yabancı haber ajanslarından duyduğumuz oluyor. Şimdi bunlar varken Avrupa bizim neyimizi kıskansın? Eğitimde son sıralarda olmamızı mı? Basın Özgürlüğü’nde Nijerya’nın gerisinde olmamızı mı?”

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı