TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 213.297
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.219
Spor Okuma Sayısı: 325

Ahmet Tek’ten Keşan Postası’na özel açıklamalar…

20 Haziran 2021 Pazar günü Edirne’de gerçekleştirilecek “Türk,Yunan,Bulgar Dostluk Uluslararası Yarı Maraton” ‘unda Keşan’ı temsilen koşacak olan Ahmet Tek, Keşan Postası’na  özel açıklamalarda bulundu. Tek,Erdoğan Demir’e yaptığı açıklamada 10 kilometre..

20 Haziran 2021 Pazar günü Edirne’de gerçekleştirilecek “Türk,Yunan,Bulgar Dostluk Uluslararası Yarı Maraton” ‘unda Keşan’ı temsilen koşacak olan Ahmet Tek, Keşan Postası’na  özel açıklamalarda bulundu.

Tek,Erdoğan Demir’e yaptığı açıklamada 10 kilometre yarışında koşacağı yarışmada şampiyonluğu hedeflediğini belirterek şunları söyledi.

“Öncelikle UNİ TV’ye ve sizlere yayın hayatında başarılar diliyorum. 20 Haziran’daki yarışmada hedefim her zamanki gibi şampiyonluk olacak. Çok iyi çalıştım ve çalışmalarıma devam ediyorum. Şampiyonluğu inşallah Keşan’a getireceğim.

Pandemi bize engel olmadı. Şehir içinde olmasa bile orman parkurlarımızda hocalarımızın verdiği program dahilinde çalışmalarıma hep devam ettim. Atletizme Ahmet Tek olarak 17.yılıma girdim. Tabi Tek kardeşler olarak da antrenmanlarımıza hep birlikte devam ediyoruz. Pandemi bize hiç engel olmadı dediğim gibi. Başarı için antrenmana sürekli devam edilmesi gerekiyor. Bunun için de yağmur çamur demeden çalışıyoruz.

Bu yarışmaya yaklaşık 5 bin kişi katılacaktı. Ama pandemiden dolayı 1.000 kişinin katılması bekleniyor. Sanırsam katılacakların çoğunluğunu Türk atletler oluşturacak. Uluslararası bir yarışmada Türk bayrağını dalgalandırmak bizim için çok önemli. Bu maraton dostluk açısından da çok önemli. Biz herkesle kardeş olmak istiyoruz. Hem Bulgar hem Yunanlı sporcu arkadaşlarımızla dostluklar kurmak amacındayız. Dostluk içinde bir maraton olmasını diliyorum. İnşallah da öyle olacak.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sporcularla ilgili söylediği bir sözü burada hatırlatmak istiyorum. “Ben Sporcunun Zeki Çevik Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim ” sözü. Biz sporcu olarak Bulgar-Yunan , Fransız da olsa İtalyan’da olsa ayırmıyoruz. Çünkü spor kardeşliktir. Kardeşlik de spordur anlamını taşımaktadır. Biz büyüklerimizden bunları öğrendik. ”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL