Güncel Manşet

Ahmet Yenice anıldı…

Ahmet Yenice anıldı…

Ahmet Yenice Orta Okulu’nu yaptıran ve 2006 yılında vefat eden İş Adamı Ahmet Yenice 10.01.2013 Perşembe günü saat 10.30’da Sevim Yenice Kültür Salonunda yapılan etkinliklerle anıldı.

Anma törenine Sayın Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, Sevim Yenice, İlçe Milli Eğitim Müdürü Feryaz Yüksel, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

  

Törende konuşma yapan Sayın Kaymakamımız Bekir Dınkırcı; “Merhum Ahmet Yenice Beyefendiyi rahmetle, minnetle, şükranla anmak istiyorum. Kimi insanlar vardır dünyaca servetleri vardır ama hayatta iz bırakamazlar, ama kimi insanlar vardır ki öznesine insanı almışlardır öznesini insana almış her insanın yapacağı gibi eğitime yatırım yapmışlardır.

 

Yaklaşık dört aydır bu bölgede görev yapıyorum. Keşan insanının o özelliği ve güzelliğine bir kere daha şahit oldum. Keşan’da özel isimde çok güzel okullar yapılmış hepinize devlet adına müteşekkiriz bundan sonra ki süreçte de elbette kamu, özel, sivil sosyal hep birlikte Keşan’ın ortak sorunlarını çözmek adına birlikte hareket edeceğiz.

Bir Çin atasözü derki “Bir yıl sonrasını düşünüyorsanız mısır yetiştirin, on yıl sonrasını düşünüyorsanız ağaç yetiştirin, yüz yıl sonrasını düşünüyorsanız insan yetiştirin” işte Ahmet ve Sevim Yenice çifti bu ülkenin bu cennet vatanın yüz yıl sonrasını planlamış programlamış düşünmüş insanlardır.

Annelerden babalardan bir isteğim var insan yetiştirmenin öznesinde kitap okumak kitap okumanın da bir ileri boyutu hızlı okuma teknikleri konusunda öğrencilerimizi yetiştirmemiz gerekiyor kendimizi yetiştirmemiz gerekiyor. “dedi.

Tören çeşitli etkinliklerin yapılmasıyla sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL