TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 358.274
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 23.759
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.103
Siyaset
 • Okuma Sayısı: 140

 • AK Parti İl Başkanı İba’dan Muhtarlar Günü açıklaması

    AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. İba, yaptığı yazılı açıklamada, muhtarların, devletle vatandaş arasındaki köprüyü en güzel şekilde kurmak için gün ve..

  AK Parti İl Başkanı İba’dan Muhtarlar Günü açıklaması

   

  AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Muhtarlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

  İba, yaptığı yazılı açıklamada, muhtarların, devletle vatandaş arasındaki köprüyü en güzel şekilde kurmak için gün ve saat ayrımı gözetmeksizin çalıştığını belirtti.

  Vatandaşa ulaşma noktasında en önemli irtibat noktalarının muhtarlar olduğunu aktaran İba, muhtarlarla dirsek teması halinde çalışarak ortak amaç doğrultusunda vatandaşların hak ettiği Edirne’yi inşa etmek amacında yol alacaklarını dile getirdi.

  Muhtarlar Günü’nü kutlayan İba, şunları kaydetti:

  “Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi sizler bizim gören gözlerimiz, duyan kulaklarımızsınız. Sizler bizim aynı zamanda sesimizsiniz. Vatandaşa yardımcı olmak, devletle vatandaş arasındaki köprüyü en güzel şekilde kurmak için gün saat ayrımı gözetmeksizin çalışıyor olmanız çok kıymetli. Bu anlamda, sizlerle dayanışmamız çok önemli. Bir mahallenin, köyün sakinlerinin, sosyal hayatlarından tutun, birbirleriyle iletişimlerine ve devletle olan tüm işlerine kadar, muhtarlarımız o bölgelerde tam yetkilidir ve çok kilit bir pozisyondadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçtikten sonra bunun muhtarlığa yansımalarının da olduğu hepimizin malumu.”

  Muhtarların önemli bir görevi yerine getirdiğini vurgulayan İba, “Bizim sistemimiz ve anlayışımıza göre ilde vali neyse, mahallede ve köyde de muhtarlarımız bizim için o derece kıymettedir. Bizlerin sorumluluğu, vatandaşlarımız ve hemşehrilerimizin sesine ulaşmaktır. Bu noktada sizler bizim en önemli irtibat noktalarımızsınız.” ifadelerini kullandı.

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL