Güncel Okuma Sayısı: 15

Ak Parti Keşan İlçe Başkanlığı İnsan Hakları Başkanı Fahrettin Savcı’dan 10 Aralık Açıklaması

Ak Parti Keşan İlçe Başkanlığı İnsan Hakları Başkanı Fahrettin Savcı, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Savcı’nın açıklaması şöyle; Ak Parti olarak İlçe başkanımız sn…

Ak Parti Keşan İlçe Başkanlığı İnsan Hakları Başkanı Fahrettin Savcı’dan 10 Aralık Açıklaması

Ak Parti Keşan İlçe Başkanlığı İnsan Hakları Başkanı Fahrettin Savcı, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Savcı’nın açıklaması şöyle;

Ak Parti olarak İlçe başkanımız sn. Gürcan Kılınç ve yönetim kurulumuz öncülüğünde ve bilgisi dahilin de İnsan hakları birimi olarak ; tüm insanların hiçbir ayrım gözetmeksizin yalnızca insan oluşlarından dolayı eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olmasıdır. Herkes, cinsiyet, ırk, renk,din, dil, yaş, tabiiyet, düşünce farkı, ulusal veya toplumsal köken, zenginlik gibi fark olmaksızın eşit görüyoruz ve bu mana da çalışıyoruz.

En temel insan hakları başta yaşama hakkı olmak üzere,

İnsan hakları, insanı tüm yönleriyle korumayı amaçlamasının yanında bütün insanlar için geçerli olan yani tüm insanları da içine alan haklardır. İnsanlar; dili, dini, cinsiyeti, rengi, etnik kökeni, ekonomik ve sosyal konumu ve kültürel özellikleri her ne olursa olsun bu haklardan yararlanmaları konularında gayretliyiz.

İnsan hakları, insanın hangi durumda ve hangi koşulda olursa olsun, sırf insan olmasından dolayı kazandığı değeri tanımaktır. İnsan hakları; insana saygı gösterilmesini, bütün insanların bu değer ve saygınlığa ulaştırılması için çaba sarf edilmesi gerektiğini ifade ediyoruz.

İnsan hakları, bütün insanların eşit bir şekilde ve sonsuza dek sahip olduğu haklardır. İnsan haklarının mutlak olduğunu savunuyoruz.

AK Parti ilçe teşkilatı olarak İnsan hakları sadece insanı korumayı değil insanımızı geliştirmeyi de amaçlıyoruz , insanımızın yaşam kalitesini artırmaya yönelik her türlü faaliyet ve gayret içerisindeyiz.

İnsan haklarının en temel hakkı yaşama hakkı olduğunu savunuyoruz ,yaşama hakkı başta olmak üzere kişi dokunulmazlığı , kişi özgürlüğü ,düşünce ve ifade özgürlüğü din ve vicdan özgürlüğü konularını önemsiyoruz.

İnsan insan olmak sıfatıyla yapısı gereği vazgeçilmez devir edilmez, zaman aşımına uğramaz haklara sahip olduğunu düşünüyor ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Cumhurbaşkanımız , Genel Başkanımız Sn: RECEP TAYYİP ERDOĞAN ‘IN  dediği gibi bizler ayrımcılığın her türlüsünü ayaklar altına almış , ayrımcılığın her türlüsüne karşıyız.  Yani insanı yaşatacağız ki devletimiz daim yaşaşın. Diyoruz. 10 aralık dünya insan hakları gününü kutluyorum.Saygılarımla

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL