Siyaset Okuma Sayısı: 418

AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nda Gürcan Kılınç güven tazeledi

Haber-Fotoğraflar: Erdoğan DEMİR Kamera: Alpcan DEMİR AK Parti Keşan 7.Olağan Kongresi 17 Ekim 2020 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Kongre ile ilgili görüntüleri aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. https://www.facebook.com/KesanPostasi/videos/375262870283340   Saat  13:0’te başlayan kongreye,..

AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nda Gürcan Kılınç güven tazeledi

Haber-Fotoğraflar: Erdoğan DEMİR

Kamera: Alpcan DEMİR

AK Parti Keşan 7.Olağan Kongresi 17 Ekim 2020 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Kongre ile ilgili görüntüleri aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

https://www.facebook.com/KesanPostasi/videos/375262870283340

 

Saat  13:0’te başlayan kongreye, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Edirne İl Koordinatörü Tülay Kaynarca, AK Parti Edirne Milletvekili, MKYK Üyesi ve KEFEK Başkanı Fatma Aksal, MHP Edirne eski milletvekili Cemalettin Uslu, Ak Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba,  CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, AK Parti önceki dönem İl Başkanı İlyas Akmeşe, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu,   CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan, Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, Yenimuhacır Belediye Başkanı Mustafa Türker, İpsala Belediye eski başkanı Mehmet Kerman, STKI Başkanları, AK Parti çevre ilçe başkanları ile partililer ve delegeler katıldı.

Kongre öncesi Keşan Mehteran takımı bir konser verdi.

Kongrede Divan Başkanlığı’na Tülay Kaynarca, Divan Başkan Yardımcılığı’na Edirne İl Yönetim Kurulu Üyesi Teşklilatlardan sorumlu başkan yardımcısı Rasim Özgün katip üyeliklere ise İl Yönetim Kurulu Üyesi Keşan Sorumlusu Oktay Topalova, AK Parti Keşan Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı H.Nadi Şahin seçildi.

Divan Başkanı tüm konuklara “Hoşgeldiniz” diyerek kongrenin hayırlı olmasını diledi.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra ; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Keşan Kongresi için gönderdiği mesaj katılımcılara izletildi.

Ardından Ak Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç konuşmasını gerçekleştirdi.

Kılınç öncelikle tüm katılımcılara hoşgeldniz dedikten sonra şunları söyledi. “Kıymetli dava arkadaşımız AK Parti İstanbul Milletvekili ve MKYK üyesi Markar Eseyan’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesi ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Bu asil görevi şahsıma tekrar layık gören başta genel merkezimiz olmak üzere, İl Başkanım Sayın Belgin İba’ya, Edirne Milletvekilim Fatma Aksal’a ve tüm parti teşkilatıma teşekkür ediyorum. Partimiz kurulduğu günden bugüne kadar gerek teşkilat kadrolarımıza gerekse partimize destek veren herbirinize şükranlarımı sunuyorum. Hep birlikte hedeflerimize emin adımlarla yürüyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bize verilen bu bayrağı en yükseğe çıkarmak için tüm gücümüzle mücadelemize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Teşkilat olarak bugünden itibaren yeni görev alacak kadromuzla birlikte, gönül kırgınlığı olanların gönüllerini alacak yeni gönüllüler kazanmaya ve liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde 2023, 2053, 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Keşan’ımıza yapılanlar o kadar değerli ki bu da bizim gözümüzdeki Keşan’ın kıymetinin son derece büyük olduğunun kanıtıdır. 30 yıl boyunca Keşan Belediyesi muhalefette idi. Vatandaşlarımız hizmet görmedi. Samimiyet görmedi. Vatandaşlarımız o zaman hükümet nerede devlet nerde diye soruyordu. Biz bu soruya şöyle cevap verdik. İşte hükümet burada işte AK Parti burada.”

Daha sonra Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, belediyenin 1.5 yılda yaptığı çalışmaların sunumu eşliğinde konuşmasını gerçekleştirerek, hem belediyenin çalışmalarını anlattı hem de kongrenin hayırlı uğurlu olmasını diledi ve Markar Eseyan’ın vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirerek ailesine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diledi.

Helvacıoğlu‘nun ardından AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba  konuşmasını yaparak tüm katılımcılara hoş geldiniz diyerek kongrenin hayırlı uğurlu olmasını diledi ve şunları söyledi. “Keşan ilçemizde bugüne kadar görev almış tüm dava arkadaşlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Ben de hayatını kaybeden kıymetli MKYK üyemiz Markar Eseyan’a Allah’ytan rahmet, sevenlerine sabır ve başsağlıı diliyorum. 31 Mart seçimlerinde % 49.25’lik bir teveccüh ile Cumhur İttifakı olarak AK Parti olarak yerel yönetimi kazandığımız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Böylece Keşan halkımız AK Parti’nin hizmet belediyeciliği için kapılarını araladı. Az önce örnek hizmetleriniğ sayan Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Herlvacıoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Keşan belediyemiz halkımızın günlük hayatına dokunan çalışmalar ve yaptığı gönül belediyeciliği ile vatandaşlarımızın sevgisini kazandı. Keşan, Havsa, Lalapaşa ilçeleri ile Yenikarpuzlu, Yenimuhacır ve Esetçe beldelerindeki belediye çalışmalarımız inşallah Edirne’ye örnek olacak ve Edirne’nin de AK Parti belediyeciliği ile tanışmasına vesile olacaktır.” 

İba‘dan sonra söz alan Fatma Aksal‘da , kongreye katılanlara teşekkür etti ve kongrenin hayırlı olmasını dileyerek “Bugün biraz hüzünlü bir gün yaşıyoruz. Çok kıymetli yol arkadaşımız, MKYK üyemiz birlikte görev almaktan onur ve gurur duyduğum İstanbul Milletvekili Markar Eseyan’ı kaybettik. Uzun bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Ailesine sevenlerine ve tüm yakınlarına başsağlığı diliyorum. İkinci bir üzüntümüz de tabi ki Azerbaycan. Ermenistan sivillere saldırmaya devam ediyor. 30 yıldır Karabağ işgal altındaydı, Ermenistan bu sürede Ermenistan saldırılarına hiç son vermedi. Hocalı katliamını unutmadık unutmayacağız. Hocalı katlimanında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Ama artık Karabağ Azerbaycan’ındır diyoruz. Türkiye her zaman Azerbaycan’ın yanında oldu ve olmaya devam edecektir. Karabağ’ı işşgalden kurtarana kadar da oradaki mücadelemize son vermeyeceğiz. TBMM Başkanımız Sayın Mustafa Şentop Türkiye’nin Azerbayca’a olan desteğini göstermek için 18-20 Ekim tarihlerinde Azerbaycan’a bir ziyaret gerçekleştirecek. Bugün Keşan kongresini gerçekleştiriyoruz. İnandığın Yolda Yürü diyerek çıktığımız bu yolda teşkilatlarımızda bir yenilenme sürecine girdik. İnşallah en kısa sürede de Keşan OSB’mizin temelini atacağız. Bugün ben Keşan’ı birlik beraberlik içinde görmekten hatta muhalefeti ile de birlik olmaktan büyük onur ve gurur duydum. Hepinizi saygı ve şükranlarımla selamlıyorum ” dedi.

Aksal‘ın ardından söz alan AK Parti Keşan İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Balcıoğulları, yönetim kurulu faaliyet raporu ile bütçe raporunu okudu.

Okunan raporlar oybirliği ile kabul edildi.

Raporların okunmasının ardından Başkan Adayı Gürcan Kılınç ve listede yer alanların isimleri tek tek okunarak sahneye davet edildi.

Konuklarla fotoğraf çekilmesinin ardından oy verme işlemi başladı.

AK Parti Keşan İlçe Başkanlığına Gürcan Kılınç yeniden seçildi. ( AK Parti Edirne İl Başkanlığı – Anadolu Ajansı )

Saat 17.00’ye kadar oy verme işleminin sona ermesinden sonra AK Parti Keşan İlçe Yönetimi ile il delegeliklerine şu kişiler seçildi.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL