Bölgeden Güncel Manşet

Akillerin kendilerine akil gerek

Akillerin kendilerine akil gerek

Akillerin kendilerine akil gerek

Haber ve fotoğraf : Osman Gazi Oktay /Keşan Postası-İZMİR-

Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi Yöneticisi, Adnan Menderes Üniversitesi Devrim Tarihi Dersi Öğretim Üyesi Aytekin Sözen Türk Parlementerler Birliği İzmir Şubesi’nin düzenlediği ” Milliyet ve Milliyetçilik ” konulu panelin konuşmacısıydı.

O O

Türk Parlementerler Birliği’nin Kemeraltı’ndaki eski belediye binasında düzenlediği panele, çok sayıda eski parlementer katıldı.

Aytekin Sözen’in millet ve milliyetçilik konusundaki değerlendirmeleri, kendine has üslubuyla dinleyicilerle sohbet ediyormuşçasına anlatması, paneli sıkıcı olmaktan çıkardı.

Emperyalizmin ayrılıkları ortaya çıkararak 19. Yüzyıldan bu yana zoraki milliyetler yarattığını, Avrupa’da milliyetlerin ayrı devlet kurmasına karşı çıkarken ülkemizde kışkırtıcılık yaptığını, et tırnak şaklinde birbiriyle kaynaşmış milliyetlerin birbirinden ayrışmasının çok kanlı olduğunu, bu durumun kendisini ürküttüğünü vurguladı.

AKP’nin ” Akil Adam ” olarak tespit ettiği 63 kişinin görüşlerinin önceden bilindiğini, Akil insanın gerektiğinde iktidardan farklı görüş sunabilecek donanımda olması gerektiğini, tespit edilenlerin bu birikimde olmadığı, bu nedenle kendilerinin akil insanlara ihtiyaç duyduğunu, belirlenenlerin, halka iktidarın görüşlerini kabul ettirme görevi dışında, pek yapacak birşeyleri olmadığına vurgu yaptı.

Toplantı sonunda 23.Dönem Milletvekili Erdal Karademir, yönetim kurulu adına Aytekin Sözen’e bir plaket sundu.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL