HESABIM
Üye Ol

AKP hala ekonominin iyiye gittiğini iddia ediyor!

AKP hala ekonominin iyiye gittiğini iddia ediyor!

Edirne’mizin 200 haneli bir köyünde 40 hanenin elektriği faturadan dolayı kesik   CHP’li Gaytancıoğlu, “AKP hâlen ekonomiye iyi desin”   Vatandaşın İçler Acısı Halini Artık Görün! Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, geçtiğimiz hafta Edirne’de, bir köy ziyaretinde karşılaştığı manzarayı meclis gündemine taşıdı. 200 haneli bir köyde 40 hanenin elektrik faturası yüzünden kesinti yaşadığını...

Haberin Tarihi: 5 Aralık 2018 - Okunma Sayısı:368 defa okundu.

Edirne’mizin 200 haneli bir köyünde 40 hanenin elektriği faturadan dolayı kesik

 

CHP’li Gaytancıoğlu, “AKP hâlen ekonomiye iyi desin”

 

Vatandaşın İçler Acısı Halini Artık Görün!

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, geçtiğimiz hafta Edirne’de, bir köy ziyaretinde karşılaştığı manzarayı meclis gündemine taşıdı.

200 haneli bir köyde 40 hanenin elektrik faturası yüzünden kesinti yaşadığını ve vatandaşların elektrik faturalarını ödeyemez durumda olduğunu TBMM Genel Kurulu’nda ifade eden Gaytancıoğlu şunları kaydetti;

“AKP’ye göre dış güçlerce Türkiye’de tezgâhlanan ekonomik saldırıyı Hükûmet atlattı, hatta dövizin ateşi düştü ve iki gün önce açıklanan enflasyon rakamlarında da 3 puanlık bir düşüş var. Tabii ki bunlara seviniyoruz. Peki, ekonomik saldırı var diye doğal gaz ve elektrikten başlayarak iğneden ipliğe her şeye zam yapan Hükûmet neden bu zamları geri almıyor? Vatandaşlarımız artık elektrik faturalarını ödeyemez duruma geldi.

Geçtiğimiz günlerde Edirne’mizin 200 haneli bir köyünü ziyaret ettim. Sadece bu köyde 40 hanenin elektriği kesik yani her 5 evden 1’i faturayı ödeyememiş. Sonradan öğrendim ki Edirne’nin toplam 40 bin elektrik abonesinin de 3 bininin elektriği borçtan kesilmiş. AKP hâlen ekonomiye iyi desin, nasıl bu kadar vatandaşın durumunu görmezden geliyorsunuz?”

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı