TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 358.274
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 23.759
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.103
Siyaset
 • Okuma Sayısı: 165

 • Aksal 2 Milyon 758 bin Kadın KADES uygulamasını indirdi

  TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, KADES uygulamasını2 milyon 758 bin 120 kadının telefonuna indirildiğini belirtti. Aksal, yaptığı yazılı açıklamada İçişleri..

  Aksal 2 Milyon 758 bin Kadın KADES uygulamasını indirdi

  TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, KADES uygulamasını2 milyon 758 bin 120 kadının telefonuna indirildiğini belirtti.

  Aksal, yaptığı yazılı açıklamada İçişleri Bakanlığının 2022 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda konuşma yaptığını belirtti.

  Bakanlığın kadına yönelik şiddetle mücadelede üstlendiği aktif rol ve çabayı takdir ettiğini aktaran Aksal, “Güçlü kadın, güçlü Türkiye hepimizin ortak hedefidir. Kadına yönelik şiddetle mücadelede kararlı ve taviz vermez duruşunuz sayesinde kadınlar kolluk güçlerine daha kolay ulaşabilmekte ve kendilerini daha güvende hissetmektedirler.” ifadelerini kullandı.

  KADES başta olmak üzere birçok uygulamaya şiddet mağdurlarının korunduğunu belirten Aksal, şunları kaydetti:

  “KADES uygulaması, şu ana kadar 2 milyon 758 bin 120 kadın tarafından indirilmiştir. Şiddet mağduru kadınların daha etkin korunması amacıyla elektronik kelepçe uygulaması hayata geçirilerek İçişleri Bakanlığı bünyesinde bin kapasiteli Elektronik Kelepçe İzleme Merkezi kurulmuştur. Akdeniz Parlamenter Asamblesi 15’inci Genel Kurulu Toplasında Kovid-19 salgınında ulusal yardım hatları ve akıllı telefon uygulamasıyla aile şiddetle mücadele ödülüne KADES’in layık görülmesi bizi onurlandırmıştır.”

  Bakanlık personeline kadına yönelik şiddetin önlenmesi için yürüttükleri mücadele için teşekkür eden Aksal, “terörle mücadelede, göç meselesinde, yaşadığımız afetlerde, ülkenin huzur ve güvenliğinin sağlanması konusunda gösterdiğiniz mücadeleye bizler şahidiz. 2022 bütçenizin hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

   

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL