Siyaset

Aksal Hıdırellezi kutladı

TBMM KEFEK Başkanı Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Hıdırellezi kutladı. Edirne Belediyesi ve Keşan Belediyesi tarafından organize edilen Hıdırellez şenlikleri Edirne’de yoğun bir katılımla gerçekleşti. Büyük bir coşkuyla gerçekleşen şenliklere..

Aksal Hıdırellezi kutladı

TBMM KEFEK Başkanı Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Hıdırellezi kutladı.

Edirne Belediyesi ve Keşan Belediyesi tarafından organize edilen Hıdırellez şenlikleri Edirne’de yoğun bir katılımla gerçekleşti. Büyük bir coşkuyla gerçekleşen şenliklere katılan Aksal, birlik beraberlik vurgusu yaptı:

“Edirne Belediyesi tarafından düzenlenen ve UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi’ne girmiş Kakava Hıdırellez Şenliklerinin açılışına ve
Keşan Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen 1. Hıdırellez ve Dallık Şenliğine katıldık. Hemşehrilerimizle birlikte baharın müjdecisi Hıdırellezi kutlamanın mutluğunu yaşadık.

Doğanın yeniden uyanışı olan baharın simgesi Hıdırellez’in ülkemiz ve tüm insanlık için bolluk ve bereket getirmesini diliyorum. Umutlarımızı, birlik beraberliğimizi perçinleyen, bir arada yaşamanın ortak değerlere sahip olmanın ne denli önemli olduğunu anlatan tüm kültürel değerlerimize sahip çıkmalıyız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL