TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.643
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 215
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 31.467
Siyaset

Aksal, yeni eğitim öğretim yılını kutladı

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı VE Edirne AK Parti Milletvekili Fatma AKSAL; yeni eğitim- öğretim yılını kutladı. “Dünyayı kasıp kavuran Kovid-19 salgını nedeniyle uzak kaldıkları okullarına, öğretmenlerine ve..

Aksal, yeni eğitim öğretim yılını kutladı

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı VE Edirne AK Parti Milletvekili Fatma AKSAL; yeni eğitim- öğretim yılını kutladı.

“Dünyayı kasıp kavuran Kovid-19 salgını nedeniyle uzak kaldıkları okullarına, öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşmanın heyacanını yaşayan sevgili öğrencilerimize; cıvıl cıvıl çocuk sesiyle dolu okullarını özleyen  kıymetli idarecilerimize, öğretmenlerimize ve tüm eğitim camiasına 2021-22 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum.

Küresel salgınla  mücadele sürecinde devletimiz bir yandan eğitimin aksamaması, öbür yandan öğrencilerimizin ve tüm eğitim çalışanlarımızın sağlıklarına en ufak zarar gelmemesi için her türlü önlemi aldı ve almaya devam ediyor.
Geçen hafta ilk kez okula başlayacak yavrularımızın, anaokulu ve kreşlerimizin oryantasyon süreci başlamıştı. 6 Eylül itibarıyla ilköğretim ve lise düzeyinde de okullarımız açılıyor.

Eğitimin sekteye uğramaması, öğrencilerimizin ve eğitim camiamızın sağlığına zarar gelmemesi için toplum olarak hepimizin üzerine önemli görevler düşüyor. Devletimizin  ve Sağlık Bakanlığı’mızın yayınladığı kurallara harfien uyulması, okullardaki maske, mesafe, temizlik kurallarına riayet edilmesi ve aşı tanımlaması yapılan tüm öğrencilerimizin, eğitim camiamızın, aşılarını olması  büyük önem arzediyor.

Okul heyecanı yaşayacak tüm öğrencilerimize, sınıflarını heyecanla bekleyen öğretmenlerimize ve tüm Milli Eğitim personelimize başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum. Bu vesileyle yeni eğitim öğretim yılının ülkemize, milletimize ve Edirneli hemşehrilerime hayırlı olmasını diliyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL