TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 363.553
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 28.192
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 228
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.302
Güncel Kültür

Aksal’dan Edirne’de gerçekleştirilecek olan restorasyonların tarihi ile ilgili açıklamalar

Haber: Mürşide M. AYDEMİR TBMM Kefek Komisyon Başkanı – AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ; Edirne’de gerçekleştirilecek olan restorasyonların tarihi ile ilgili açıklamalarda bulundu. ‘’Bir Kültür Medeniyet beşiği olan..

Aksal’dan Edirne’de gerçekleştirilecek olan restorasyonların tarihi ile ilgili açıklamalar

Haber: Mürşide M. AYDEMİR

TBMM Kefek Komisyon Başkanı – AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ; Edirne’de gerçekleştirilecek olan restorasyonların tarihi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

‘’Bir Kültür Medeniyet beşiği olan Edirne’mizde atalarımızdan miras birçok tarihi eser bulunmaktadır. Bu kadim şehir çok uzun zamanlar Osmanlı’nın merkezi olmuş ; Dünya’da sosyal ekonomik kültürel ve dini bir çok değere sahip manevi mirasa ev sahipliği yapmaktadır. Bizler bu eserlerin hem ülkemiz hem gelecek nesiller açısından değerini ve önemini azami ölçüde bilmekteyiz.
Ecdadın bizlere manevi mirası olan bu eserleri Ak Parti olarak , hükümet olarak, devlet olarak bütün gücümüz ve imkanlarımızla orjinalliğine sadık kalarak , korumakta, yıpranmış eserlerimizi restore etmekteyiz.

Edirne’de bu tarihi miraslarımızdan olan ; Uzunköprü – Muradiye Camii (1443) ve Keşan -Hersekzade Ahmet Paşa Camii (1511) restorasyonu için çalışmalarımız bir süredir devam ediyordu. Her iki restorasyon için 27 Ekim 2021’ de ihale tarihi belirlendi. Süreç boyunca desteklerini esirgemeyen, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a , çalışmaları için Bakanlığımıza ve Vakıflar Genel Müdürlüğümüz’e , emeği geçen tüm kurum kuruluşlarımıza, hemşehrilerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL