Siyaset

Aksal’dan gündeme dair açıklamalar

TBMM KEFEK BAŞKANI EDİRNE MİLLETVEKİLİ Fatma AKSAL; gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. TBMM KEFEK BAŞKANI EDİRNE MİLLETVEKİLİ Fatma AKSAL , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı müjdeler ile ilgili konuştu. MAAŞLAR ERKEN..

Aksal’dan gündeme dair açıklamalar

TBMM KEFEK BAŞKANI EDİRNE MİLLETVEKİLİ Fatma AKSAL; gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

TBMM KEFEK BAŞKANI EDİRNE MİLLETVEKİLİ Fatma AKSAL , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı müjdeler ile ilgili konuştu.

MAAŞLAR ERKEN ÖDENECEK

Milletvekili Aksal; emekli ve yaşlı maaşlarının tatil günlerine denk geldiğini hatırlatarak, “Bu ay emekli ve yaşlı vatandaşlarımızın maaş ödemeleri Ramazan Bayramı tatili günlerine denk geliyor, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları adına Cumhurbaşkanımız maaş ödemelerinin erken tarihe çekilerek tatil öncesi Cuma gününden itibaren ödeneğinin müjdesini verdi .

ÇİFTÇİYE HİBE DESTEĞİ

Tarımda hibe desteği programları kapsamında son 16 yılda 15 bin 636 projeye 4.1 milyar; makina ekipman alım projesi kapsamında toplam 1 milyar tl hibe sağlandığını hatırlatan Aksal; “Tarım desteklerimizin en faydalı ve verimli şekilde çiftçilerimizin yararına artırılması için Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Bakanlıklarımız eliyle çalışmalarımız hızla devam ediyor.Bu desteklere ek olarak 32 bin 572 çiftçimiz ile tarıma dayalı yatırımlar için 418 girişimcimize toplamda 1,1 milyar lira hibe desteği sağlayacağız. Seçim bölgem tarım kenti Edirne’de bu yıl tarımsal destekleme programları kapsamında Makina Ekipman Desteği ve Ekonomik yatırımlar projelerine toplam 21 milyon tl den fazla hibe desteği sağlıyoruz.

Tarımsal desteklerimizin ve hibe programımızın çiftçilerimize ve tarım sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL