TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.643
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 215
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 31.467
Siyaset

Aksal,Hersekzade Ahmet Paşa Camii restorasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal; Keşan Hersekzade Ahmet Paşa Camii restorasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Eylül ayı sonuna kadar ihaleye çıkılacağı müjdesini veren..

Aksal,Hersekzade Ahmet Paşa Camii restorasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal; Keşan Hersekzade Ahmet Paşa Camii restorasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Eylül ayı sonuna kadar ihaleye çıkılacağı müjdesini veren Aksal;

Edirne geçmişten günümüze canlı tarihin şahidi olan adeta bir mücevher niteliğinde eserler barındırmakta. Bizler bu eserlerimizi son derece itina ve hassasiyetle korumaya, gelecek nesillere bırakabilmek için Devletimizin tüm kurumları ile işbirliği ile çalışmaya devam ediyoruz.Bu eserlerimiz arasında bulunan bir camii olan Keşan Hersekzade Ahmet Paşa camii restorasyonumuzun ihalesi de Eylül ayı sonuna kadar yapılmış olacak.

Keşan ilçemiz sınırlarında bulunan Hersekzade Ahmet Paşa Camii , 16 yy. başlarında ; Osmanlı Veziriâzamı Ahmet Paşa’nın yaptırdığı döneminin önemli yapıları arasında yer almış bir eser.

Biliyorsunuz sadece yaz turizmi değil tarihi kültürel turizmin de önemli bir ayağı ; Edirnemiz. geçtiğimiz günlerde Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Camii ve Uzunköprü Muradiye Camii restorasyonu için de ihale müjdemizin sevincini hemşehrilerimizle paylaşmıştık.Bu denli önemli tarihi yapıların restorasyonları için bizler de ilgili kurum ve kuruluşlarımızla oldukça heyecanlıyız. Şimdiden hemşehrilerimize ve milletimize hayırlı olsun .”

Başta tarihi ve kültürel değerlerimizin korunması konusunda son derece hassasiyet gösteren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL