Köşe Yazısı Okuma Sayısı: 26

AL KOYUNU VER OYU

    Erdoğan DEMİR edemir@kesanpostasi.com   Son günlerde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’nın ülkenin gündemine getirdiği  “Köyüne Dön 300 Koyunu Al” şeklindeki açıklaması ile bazı konulara dikkat çekmek..

AL KOYUNU VER OYU

    Erdoğan DEMİR

edemir@kesanpostasi.com

 

Son günlerde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’nın ülkenin gündemine getirdiği  “Köyüne Dön 300 Koyunu Al” şeklindeki açıklaması ile bazı konulara dikkat çekmek istiyorum.

Ben şunu belirtmek istiyorum, hükümetin bu kararı açıklaması bana göre vatandaşa yönelilk bir rüşvettir. Bunu gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini tabi önümüzdeki aylarda göreceğiz.

Hükümet bunu Türkiye bütçesinden karşılayacak, peki bu bütçe kendi iktidarını devam ettirmek isteyen hükümetin bence yanlış bir hareketi olacaktır.

Türkiye bütçesi hükümetin babasının parası değildir ve iktidarını devam ettirmek için bütçeyi çarçur etmeye kimsenin hakkı yoktur. Siz kimin parasını kime vereceksiniz.

Kırsaldan kente olan göçü önlemek için böyle bir projenin uygulamaya koyulacağı açıklanıyor.

Peki 16 yıldan bu yana bu ülkeyi yöneten iktidar acaba 16 yıldan bu yana niçin bu göçü önlemek için köylüyü, tarımı, hayvancılığı destekleyerek bu göçün yaşanmasına engel olmadı. İktidarın önce bu soruya cevap vermesi gerekiyor.

Burada vatandaşlarımızın da bence iktidarın bu oyununa gelmemeleri  ve “siz kimin parasını kime veriyorsunuz?” tavrını göstermeleri gerektiğine inanıyorum.

Her nedense iktidar sürekli yaklaşan seçimler öncesi ortaya bir şeyler artarak halkın oyunu almaya ve iktidarlarını sürdürmeye talip oluyorlar.

Ben bu koyun projesinin de “Al Koyunu Ver Oyu” Projesi olduğuna inanıyor ve vatandaşlarımızın bu oyuna dur demelerini düşünüyorum.

REKLAMLAR

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL