Siyaset

ALEVİ-SÜNNİ ÖZBEÖZ KARDEŞTİR, AYRIM YAPAN KALLEŞTİR…

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, yaptığı açıklama ile Alevi –Sünniler arasında zaman zaman yaşanan gerginliklere değinerek “Alevi- Sünni Özbeöz Kardeştir, Ayrım yapan Kalleştir” diyerek açıklanmasına şöyle deva m etti…

ALEVİ-SÜNNİ ÖZBEÖZ KARDEŞTİR, AYRIM YAPAN KALLEŞTİR…

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, yaptığı açıklama ile Alevi –Sünniler arasında zaman zaman yaşanan gerginliklere değinerek “Alevi- Sünni Özbeöz Kardeştir, Ayrım yapan Kalleştir” diyerek açıklanmasına şöyle deva m etti.

ALEVİ-SÜNNİ KAVGASI ÇIKARMAK BİR PROJEDİR

Türkiye’de Alevi-Sünni kavgası çıkarmaya çalışmak emperyalizm laboratuvarlarının yıllardır en gözde planları arasındadır. 1980 öncesi Alevi-Sünni kavgası çıkarmak için kanlı tezgahları defalarca denediler. 1990 sonrası da bu plandan asla vazgeçmediklerini gösterdiler. “

KIRMIZI BOYA, CEM EVLERİNE SALDIRI

Alevi vatandaşlarımızın kapısına kırmızı boyayla çarpı işareti çizmek, cem evlerine çeşitli aralıklarla saldırılar düzenlemek güncelliğini hiç kaybetmedi. Emperyalizm odakları ve içimizdeki uşakları bu planı hep ellerinin altında tutuyor.

MHP OLARAK BU OYUNA DUR DİYECEĞİZ

Alevi-Sünni çatışması çıkarmak için, birileri düğmeye basmış olup, ülkemizde kaos ortamı yaratmak ve kardeşi kardeşe düşürmek ve kırdırmak için her türlü bizans oyunu oynuyorlar. MHP ve Ülkücü camia olarak bu bölücülere fırsat vermeyeceğiz. Çünkü; Alevi-Sünlü özbeöz kardeştir, ayrım yapan kalleştir…”

ALEVİ KARDEŞLERİMİZ GÜZEL İNSANLARDIR

Alevi Vatandaşlarımız ve kardeşlerimiz; Öyle güzel insanlar ki, gülünce çiçekler açar yüzlerinde, konuşunca bal akar dudaklarından… Özleri sözlerine kefildir… Kalpleri temiz, vicdanları pektir… Güzellik ve iyilik kötülüğü mutlaka yenecektir!

ÜLKE İÇİN HER YERDE ŞEHİT OLMUŞLARDIR

Onlar; Sarıkamış’da zemheri de, Çanakkale’de dört mevsimde, Millî Mücadele de’ ise her Cephede’dirler… Karadeniz’de “Çepni” Doğuda “Türkmen”, Ege’de “Tahtacı”, Anadolu’da kimi zaman “Aşiret”, ECEK kimi zaman “Kızılbaş”, kimi zaman da ALEVİ dediklerimiz TÜRK’ÜN özbe öz “OĞUZ BOYU” dan olan güzide insanlardır. Hz Muhammed’i “PEYGAMBER”, Hz. Ali’yi “PİR”, On İki İmamı “DÜSTUR”, Ehlibeyti “ŞİAR” edinmişlerdir…

Düşüncelerin de, sosyal ve içtimai yaşantılarında İslam Tasavvuf Felsefesinin inanç ve ahlak boyutuna fazlasıyla önem vererek, ” ELİNE, BELİNE, DİLİNE ” hakim olma şuuru ile yaşamayı ve yaşatmayı ilke edinmişlerdir.

Hassasiyet ve Adalet anlayışları, Cem Evlerindeki icra ettikleri “Müsahiplik” CEMİ’ nde, kapılarını ve gönüllerini “Hırsıza, Katile, Yolsuza ve de Düşküne” tamamen kapatarak camianın kirlenmesine asla müsaade etmezler.

Sazın sözün ve muhabbetin, semah dönerek vücut bulması, Muhammed ve Ali’nin isimleri her geçtiğin de dökülen gözyaşları, İSLAM’A bağlılık ve hürmetlerinin en güzel tezahürüdür.”

MEMLEKET SEVGİSİ ONLAR İÇİN ÖNEMLİDİR

ALEVİLER, Bu Mübarek Coğrafyada içinde yaşattıkları, Vatan ve Memleket sevgisi ile yoğrulmuş, TÜRK’ÜN örf ve adetini özümsemiş, İSLAMI kendi kültür ve değerleriyle güzelleştirerek inancımızın zenginleşmesine neden olmuşlardır. Tarihin hiçbir döneminde Milletine ve Devleti’ne asla ihanet, delalet etmeden ve husumet beslemeden etle tırnak olmayı bilmişlerdir.”

 KİMSE İTİBARSIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞMASIN

Alevi Kardeşlerimiz ve dostlarımız hakkında, art niyetli ve önyargılı itibarsızlaştırma düşünceleri ve çirkin politikalara meze edilmek istenmeleri bu Ülkeye yapılacak en büyük kötülük olarak görmekteyim.”

ONLAR HACIBEKTAŞİ’NİN TORUNLARIDIR

“Onlar… Bizim gözümüz de, HACI BEKTAŞİ VELİ ‘nin Anadolu’yu “Türkleştirmek ve İslamlaştırmak” üzere çıktığı bu Mübarek yolunu yol bilenlerle, PİR SULTAN’ın hakka teslimiyetin deki incelik şuuruyla “Evveli Muhammed, Ahirim Ali” diyen CAN’lardır. Hepimiz insan sevgisine önem veren..  dini, insancı, yaşantısı, kültürü neyse saygı duyar, her kesime kapılarını açan ve kucaklayan duygu ve düşünceye sahibiz…”

TÜRKİYE GENİŞ BİR MOZAİKTİR

“Türküyle, Kürdüyle, Alevisiyle, Lazıyla, Çerkezi ile bütünleşmiş, bağrına basmış ve her kesimi bir bütün olarak kabul etmiş bir yapıya sahibiz.

Çünkü; Alevi kardeşlerimiz bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı olup, bu Ülke için çok bedeller ödeyen asil ruhlu, erdemli ve vatan severlerdir…”

ALEVİ DE SÜNNİ DE CAMİ DE CEM EVİ DE BİZİMDİR

Alevi de bizim Sünni de bizimdir! Cami de bizim Cem evi de bizimdir. Ayrımcılık yapanlar asırlar geçse de Yezid’in safından hala ve henüz çıkmayanlardır…

Türk milleti dün olduğu gibi, bugünlerde de aynı feraseti, aynı hassasiyeti göstererek tüm bu emperyalist oyunları bozmaya etmelidir. Bir ülkede iç karışıklığın olması o ülkenin dış müdahalelerle daha açık hale geldiği gerçeği örnekleriyle ortadadır. Irak, Suriye, Libya, Mısır, Tunus, Afganistan ve daha bir çok ülke her yönüyle bunun örneği durumundadır.

 MHP olarak; Cem Evimizi ve Canlarımızı ziyaret ettik.. Ziyaretimiz esnasında bize göstermiş oldukları ilgiye, alakaya, misafirperverliklerine ve ikramlarına çok teşekkür ediyoruz…”

MUHARREM AYI HAYIRLI OLSUN

Muharrem Ayı’nın Milletimize, İslam Alemine, Türk dünyasına; sağlık, huzur, mutluluk, bereket, barış, kardeşlik, birlik ve beraberlik getirmesini; tutulan oruçların ve yapılan ibadetlerin Allah katında kabul olmasını diliyor, saygılar sunuyorum…”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL