HESABIM
Üye Ol

Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı

Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı

Keşan Kaymakamlığı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı. Bu yıl 8-14 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinlikler dün, saat 13.15 sıralarında amatör sporcuların ve ilgililerin Cumhuriyet Meydanı’nda toplanmaları ve ardından kortej yürüyüşü başladı. Sayıları 100’ü aşan amatör sporcular, antrenör ve idareciler, ilgililer Cumhuriyet Meydanı’ndan Atatürk Stadı’na kadar...

Haberin Tarihi: 9 Ekim 2018 - Okunma Sayısı:762 defa okundu.
Keşan Kaymakamlığı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası etkinlikleri başladı.

Bu yıl 8-14 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinlikler dün, saat 13.15 sıralarında amatör sporcuların ve ilgililerin Cumhuriyet Meydanı’nda toplanmaları ve ardından kortej yürüyüşü başladı. Sayıları 100’ü aşan amatör sporcular, antrenör ve idareciler, ilgililer Cumhuriyet Meydanı’ndan Atatürk Stadı’na kadar katılımcılar spor kulüplerinin pankartlar taşıyıp dev Türk Bayrağı ve Atatürk posteri altında günün anlamına ilişkin çeşitli sloganlar atarak yürüdü. Atatürk Stadı’ndaki tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.  İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz ve Keşan Belediyesi Spor Tesisleri Sorumlusu Andaç Gedik’in de katıldığı tören, Keşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Vedat Çimen’in açış konuşmasıyla devam etti. Çimen, konuşmasının başında sporun gelişmesinde ve ülkelerin uluslararası başarısında amatör sporun katkısının çok büyük olduğunu kaydetti.

Vedat Çimen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sevgili spor dostları; bildiğiniz gibi “Amatörün bir beklentisi yoktur” amatör spor, sporların temelidir. Spora başlayan herkes hangi yaşta olursa olsun sağlık, sporcu olmak, ileride elit bir sporcu olmak için başlar, ama para için değil sevdiği için zevk için sporu yapar. Amatör demek sevdiği için sevdiği işi yapmak demektir.  Karşılığında bir para beklemeyen kişilerdir amatörler. Profesyonel sporcular futbol, boks, kick boks, basketbol gibi sporları yapmaktadır. Ama unutmayalım ki tüm dünyanın ilgiyle izlediği bu profesyonel sporcularımız da zamanında amatör sporcuydu. Bütün amatör sporcularımız aslında geleceğin elit sporcuları, geleceğin profesyonel sporcuları olacaktır. Bunun bilincinde olan Gençlik ve Spor Bakanlığımız,  her yıl Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu ile birlikte, farkındalık oluşturmak, amatör sporcularımızı aktif etmek, onları kamuoyuna duyurmak, dertlerini ve sıkıntılarını dinlemek, onların sıkıntılarına çare olmak üzere, birçok çalıştay ve faaliyetler yapmaktadır. Bizler de taşrada emek veren görevli ve gönüllüler olarak her zaman elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak hem ilçemizde hem de ülkemizdeki spora katkılarımızı sunacağız. İşte bu duygu ve amatör sevgiyle; tekrar hoş geldiniz diyor, saygılar sunuyorum.”

Amatör Spor Haftası etkinliklerinin ilk günkü programı, halk oyunları gösterisi ve Keşan İdman Yurdu Futbol Kulübü futbolcularının kendi aralarında yaptığı maç ile devam etti. Etkinlikler, 14 Ekim 2018 Pazar gününe kadar devam edecek.

www.ondergazetesi.com

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı